logo


19 Aralık 2017

Çamaşır Makinesi Kurulumundaki Hatalara Müdahale

Yüksek teknolojileri ile birlikte çamaşır makineleri son derece geniş fonksiyonlar kazanarak, her tip çamaşır yıkama ihtiyacına yönelik olarak etkin çamaşır yıkama fonksiyonları sunuyor. Bu yüzden de günümüzde çamaşır makineleri ile yıkanan çamaşırlar hem kalitesini hem de dayanıklılığını ilk günkü şekilde koruyabiliyor. Ancak bu noktada çamaşır makinesinin doğru şekilde kullanımının gerçekleştirilebilmesi ve uzun vadeli kullanımının söz konusu olabilmesi açısından mutlak suret ile kurulumunda ve kullanımında Pendik Arçelik Servisi merkezinin uzman teknik personelleri tarafından gerçekleştirilen önemli uyarılar bulunuyor.

Bu noktada çamaşır makinesinin kurulumu noktasındaki en önemli hususların başında çamaşır makinesinin kullanılacağı alanın mutlak suret ile zeminin düzgün ve sert olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle de çamaşır makinesinin kullanımı sırasında yüksek dönüş hızı gibi bir etken ortaya çıkacağından dolayı sert olmayan ve düz olmayan zemin makinenin yerinden oynamasına ve bunun sonucunda da amortisör başta olmak üzere pek çok mekanik parçada ciddi arızalanmalara yol açabilmesi muhtemel olabilmektedir. Bunun dışında Bornova Arçelik Servisi merkezinde çamaşır makinelerinin ilk kurulumlarına ilişkin olarak gerçekleştirilen ya da bakım uygulamaları sırasında gerçekleştirilen hatalardan birisi olarak çamaşır makinesi hortumlarının ‘anahtar’ ile sıkılmasından kaynaklı arızalanmalar görülüyor.

Çamaşır makinesinin kurulumuna ilişkin olarak Karabağlar Arçelik Servisi merkezinde makine prizinin takılı olduğu prizin ‘topraklı’ olmaması konusu en sık şekilde görülen konular arasında yer alıyor. Günümüze elektrik sistemlerinde güvenli bir kullanımın sağlanabilmesi açısından mutlak suret ile topraklama uygulamalarının prizlere gerçekleştirilmesi büyük bir önem taşımaktadır. Buna karşın çamaşır makinelerinin elektrik tüketimlerinde güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olacak topraklama sisteminin bulunmasına dikkat edilmemesi ciddi arızalanmaların meydana gelmesine yol açıyor. Aynı zamanda da hayati risk taşıyan ciddi tehlikelerinde meydana gelmesine neden olabilmektedir. Çamaşır makinelerine ilişkin olarak meydana gelen arızalanmalarda mutlak suret ile profesyonel servis desteğinin alınması da oldukça büyük bir önem taşıyor. Özellikle de çamaşır makinesinin arızalanmış olan parçasının yenisiyle değişiminin alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilmesine dikkat edilmesi gerekliliği bulunmaktadır. Aksi halde mevcut arızalanmaların çok daha ciddi maliyetlere yol açabilecek sorunların meydana gelmesine neden olabilecektir.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+2 = ?