logo


Çakmak gazı çeken liseli genç ölü bulundu

Olay gece saatlerinde Orhanlar Mahallesi Tokmaklar Sokak’ta ki eski bir Rum Kilisesi’nde meydana geldi. İddiaya göre lise öğrencisi Barış Ergül (16) eski kilise binasında mahalleliler tarafından hareketsiz halde görüldü. Mahalle sakinleri durumu polis ve 112 ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık görevlileri yaptıkları kontrollerde liseli gencin öldüğünü belirledi. Liseli gencin cenazesi Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne getirilirken, polis ailesine haber verdi. Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi önüne gelen ve çocuklarının öldüğünü öğrenen anne Fatma ile baba Osman Ergül burada bir birlerini suçlayarak kavga ettiler. Çocuklarının ölümünden birbirini suçlayan anne ile babanın kavgasını araya giren polisler önledi. Barış Ergül’ün ablası Gülşah Ergül’de gözyaşı dökerek kardeşinin ölümü ile ilgili suçladığı babasına tepki gösterdi. Polisin güçlükle sakinleştirdiği baba Osman Ergül oğlu ile gün içerisinde görüştüklerini ve yarın birlikte denize gitmeyi planladıklarını söyledi. Yerde diz çökerek uzun süre gözyaşı döken acılı babayı Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Merkez Karakol Amiri Ercan Avcı sakinleştirmeye çalıştı. Çok sayıda polis ekibi hastane önüne gelerek tarafların birbirleri ile kavgasını önlemek için güvenlik tedbiri aldı. Barış Ergül’ün çok sayıda arkadaşı da hastane önüne gelerek göz yaşı döktü.
Madde bağımlısı olduğu ve akşam saatlerinde metruk kilise binasına gelip burada çakmak gazı çekerek öldüğü iddia edilen liseli gencin cenazesine adli tıp uzmanı tarafından otopsi yapıldı. Otopside nöbetçi savcı ile olay yeri inceleme ekibinin yanı sıra liseli genci teşhis etmesi için bir yakını da hazır bulundu.
Liseli gencin cenazesinin yarın hastane morgundan alınarak defnedileceği öğrenilirken polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

VEDAT KILIÇ
ZONGULDAK

Etiketler: » »

Share