logo


Çağrı Şahin’e Herkesin Merak Ettiği Soruları Sorduk!

Bundan 10 yıl öncesinin televizyonu, günümüzün interneti olmuş durumda. Tüm insanlar aynı platformda ve aynı şeyi yapıyorlar. Bu düzenin içerisinde bazı önemli insanlar diğerlerinin önüne geçebiliyor. Bu önemli ve değerli insanlara fenomen adı veriliyor. Bunu daha açık bir şekilde anlatalım. Eğer bir kişi sosyal medyada normal sayıların üzerinde bir takipçiye sahipse ve durmadan takipçileri ile iletişim kuruyorsa, bu durumda o kişi sosyal medyada ünlü olmuş demektir. Bu aşamadan sonra o bireye fenomen demenizde hiçbir sakınca bulunmuyor. İşte tam da bu kelimenin karşılığı olmayı başaran bir insanla sizleri karşılamak istiyoruz. Çağrı Şahin bundan yaklaşık bir sene evvel sosyal medyaya ilk adımlarını attı. Sonrasında büyük bir kitle kedisini takip etmeye başladı ve Çağrı o andan itibaren fenomen oldu. Çağrı’nın bu yolculuğu milyonları şaşkına çevirirken, biz yoğun takviminden bize ayırdığı minik bir zaman diliminde kendisiyle çok değerli bir sohbet gerçekleştirdik. Dilerseniz bu yolculukta genç ismin başına neler gelmiş? Ne yaşamış? Hep birlikte bakalım.

Merhabalar Çağrı Bey. Bundan birkaç zaman evvel sosyal medyaya giriş yaptınız ve bir çığ gibi büyüdünüz. Bu süreçte önünüze çıkan engeller nelerdir?

Ziyaretiniz için çok teşekkür ederim. Ben bundan birkaç ay evvel sizlerin de dediği üzere sosyal medya platformlarına hızlı bir giriş yaptım. Bu süreçte karşıma engeller çıkmadı mı elbette çıktı ancak ben hiçbir zaman pes etmedim. Ben aslına bakılırsa ilerlemek isterken karşıma çıkan engellerle değil, ilerledikten sonra ilerleyişimi kabul etmeyen kişilerin oluşturduğu engellerle mücadele etmek zorunda kaldım. Anlayacağınız benim amacım sosyal medyada ünlü olmak ve fenomen sıfatını edinmek değildi. Ben sadece fikirlerimi paylaşacak bir kitle istedim ve fikirlerimin zamanla bana olan getirilerini fark ettim.

Bu durumu çok iyi özetlediniz. Peki şu anda sosyal medyadaki konumunuz itibariyle hayatınızda zor olan şeyler var mı? Durumunuz size nasıl yansıyor?

Ben sosyal medyada hiç de küçümsenemeyecek bir kitleye sahibim. Bunu çevremdeki hemen herkes ve birçok farklı yayın kuruluşu dile getiriyor. Sosyal medyanın elbette bana getirileri oluyor. Sosyal medyada tanınmak ve binlerce kişiyle birlikte olmayı hissetmek, beni hayata karşı daha da motive ediyor. Bunların tamamı manevi odaklı getiriler. Ben sosyal medyadaki kariyerimi tamamen bu olaylara borçluyum. Geriye kalan ve diğer tüm insanlığın ilgilendiği sosyal medyanın maddi getirisi benim umurumda değil ve olmayacak. Ben insanlarla fikir paylaşımı yapmanın her şeyden daha önemli olduğunu savundum ve savunacağım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Maddi konulara karşı olan tepkinizi daha önce de dile getirmiştiniz, yine gündeme taşıdınız. Biz yine de yoğun istek üzerine soralım. Oyunculuk veya reklam teklifleri alıyor musunuz?

Maddi konuların gündeme gelmesi iyi bir şey. İnsanlara karşı olan saygımı bir kez daha desteklememi sağlıyorlar. Sosyal medyanın bana maddi getirileri de olmuyor değil. Bunların yanı sıra birçok marka da benim ile ortak projeler yapmak istiyor. Ancak ben bu konulara kesinlikle sıcak bakmıyorum. Fikirlerimi benimseyerek çevreme toplanan insanlara sosyal medyadan olan maddi beklentimi zorla lanse edemem. Bunu yapan onlarca fenomen var ancak onların kitleleri bunu hiçbir zaman desteklemiyor. Bunu biliyorum ve bunun bilincinde hareket etmeye devam edeceğim.

Çağrı Şahin ile gerçekleştirdiğimiz bu değerli röportajdan büyük bir kesiti sizlerle paylaştık. Kendisi oldukça dürüst ve net bir fenomen. Gelecek dönemlerde kendisi ile daha büyük projeler yapmayı planlıyoruz.

Kaynak: http://cagrisahin.com/biyografi

Etiketler: » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

2+3 = ?