logo


Çağlayan Adliyesi’nde coşkulu kalabalık!

caglayanTaksim’deki Gezi Parkı olaylarında gözaltına alınan bugün mahkemeye sevk edilen aralarında Mücella Yapıcı’nın da bulunduğu 12 kişi serbest bırakıldı.

Gezi Parkı olayları ile ilgili mahkeme sevk edilen aralarında Mücella Yapıcı’nın da bulunduğu 12 kişi serbest bırakıldı.
Taksim’deki Gezi Parkı olaylarında gözaltına alınan bugün mahkemeye sevk edilen aralarında Mücella Yapıcı ile Ali Çerkezoğlu’nun da bulunduğu 12 kişi, nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktılar. Binlerce kişinin destek olmak için Çağlayan Adliyesi’ne gitti. Sloganlar atarak desteklerini sürdüren grubun sayısı her geçen dakika artıyor.

ÖRGÜT KURMA SUÇLAMASI
Aralarında Mücella Yapıcı ile İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu’nun da aralarında bulunduğu 5 kişiye ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’ polise mukavemet’ ve ‘gösteri kanuna muhalefet’ suçlaması yöneltildi.
Tutuklaması istenilen diğer 7 kişiye ise ‘polise mukavemet’ ve ‘gösteri kanuna muhalefet’ suçlaması yöneltildi.
Mahkemeye sevk edilen 12 şüphelinin isimleri şöyle; Mücella Yapıcı, Ali Çerkezoğlu, Akif Burak Atlar, Ahmet Kamil Tekerek, Beyza Metin, Ender İmrek, Mehmet Sabri Orcan, Süleyman Solmaz, Haluk Ağabeyoğlu, Arda Mustafa Aykaç, Aral Demircan ve Erdem Ateş.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+3 = ?