logo


19 Temmuz 2016

Çağla Şıkel ‘neden sokağa çıkmadın?’ tepkileri üzerine konuştu

Çağla Şıkel

Sosyal medyanın dili keskindir diye boşuna demiyoruz…Kullanıcılar artık kimin ne paylaşım yaptığını, kimin tarafsız kimin taraflı olduğunu fark ediyor. Darbe girişiminin ardından da birçok ünlü isim takipçileri tarafından sessiz kaldıkları için eleştirildi. Çağla Şıkel’i de takipçileri ‘neden sokağa çıkmıyorsun’ diye eleştirdi, Şıkel’de sessizliğini bozdu.

‘O jet sadece senin tependen mi geçti, o ezanları sadece sen mi duydun, benim ailem çoluğum çocuğum yok mu’ diye isyan eden Şıkel Instagram hesabından şu sözleri paylaştı:

‘Sustum sustum ama dayanamadım… Huyum kurusun bir yerde patlıyorum. Birkaç gündür abuk sabuk yazan vatandaşlara sözüm! Siz ki insanları ünlü veya halk veyahut da polis ya da asker diye ayıransınız, bana mı ya da bize mi hesap soruyorsunuz? İyi ki tanınmışız iyi ki televizyona çıkıyoruz, ulan biz insan değil miyiz? O jet sadece senin tependen mi geçti? O ezanları sadece sen mi duydun? Benim ailem çoluğum çocuğum yok mu? Benim nefesim kesilmedi mi? Ben o patlamalarla yerimden hoplamadım mı, yan gelip yattım mı? Çocuklarım yanımda değildi diye sevineyim mi üzüleyim mi, şükür mü edeyim bir başıma? Ben düşmedim mi, ekmek makarna peşine? Dolabıma bakmadım mı, neyim var neyim yok diye? Yarın nasıl bir ülkeye uyanacağız endişesi yaşamadım mı? Ben insan değil miyim, illa size açıklama yapmak zorunda mıyım? Size ne benim tarafımdan, tarafsızlığımdan? Önce insan olun oturun bana veya ünlülere çemkireceğinize dua edin ülkemiz için hayatını kaybeden insanlar için! Ha bir de af dileyin haklarını yediğiniz, insanlıklarını bilip bilmeden sorguladıklarınız için.

1

Etiketler:

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?