logo


17 Haziran 2013

Çadırlarda atom bombası mı!

17062013-b-0013KAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek yine çok kızdırdı!

Taksim Gezi Parkı direnişinin başladığı ilk günden bu yana her türlü provokasyonu deneyen Melih Gökçek, bu kez kendini aştı.

“Gezi Parkı’ndaki marjinal örgütlerin çadırlarından çıkan vahşet planlarını” twitter’daki takipçileri ile paylaşan Gökçek, atom bobası planlarının yer aldığı eski bir gazete sayfasını delil olarak gösterdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e göre Gezi Parkı’ndaki marjinal grupların çadırlarında atom bombası hazırlığı yapılıyor. En azından bu planlar inceleniyordu. (İlerleyen zamanda Einstein’ın atomu bir çadırda parçaladığını söylerse hiç şaşırmayacağız.)

PROVOKASYONDA ZİRVE!
Melih Gökçek, bu yaptığı provokasyon ile kendisine ait rekoru kırarak adeta nirvanaya ulaştı. Tabii olayın aslı hiç de böyle değil. Gökçek’in “Yeter ki, direnişçileri kötü gösterecek bir şey olsun” mantığı bu kez fena çuvallamıştı. Paylaştığı görsel ve yazılar kasıtlı olark yalan/yanlış, absürd şekilde ve dalga geçmek için haberler hazırlayan www.zaytung.com sitesine aitti. Yani bu haber aslında bir haber değildi. Zaytung’un klasik dalga geçme yöntemiyle hazırlanmış bir metindi. (SÖZCÜ GAZETESİ)


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+9 = ?