logo


Buz Makineleri İle Hızlı Ve Hijyenik Üretim

Taze olarak tüketilmesi için hazırlanan ürünlerin normal raf ömründen daha uzun sürelerde bozulmadan muhafaza edilmesi için soğuk depo sistemi kullanılmaktadır. İhtiyaca uygun ölçülerde üretimi yapılabilen soğuk depolar sayesinde aynı anda çok sayıda ürün uygun sıcaklık değerinde depolanabilmektedir. Sabit soğuk depolarda montaj maliyetinin yüksek olması birçok işletmenin fazla yer kaplamayan, taşınabilir konteyner tipinde soğuk depolara yönelmesine neden olmuştur.

 

İhtiyacı tam olarak karşılayan bir soğuk depo şu özellikleri taşımalıdır: Enerji maliyetlerinin düşürülmesini sağlayacak şekilde yapılmış yalıtım, saklama ihtiyacını karşılayacak yeterlilikte hacim, ürünün saklama şartlarına uygun depolama ve soğutma sistemi.

 

Buz Yalnızca Yemek Servislerinin İhtiyacı Değil

 

Yemek hizmeti veren işletmeler, başka faaliyet alanında hizmet vermekle birlikte yemek servisi bulunan işletmeler, sağlık kuruluşları, okullar, eğlence mekânları, marketler ve balıkçılar gibi birçok alanda farklı büyüklük ve çeşitte buz ihtiyacı bulunmaktadır. Müşteri talebini karşılamaya yönelik olarak; kalıp buz, küp buz, kuru buz gibi farklı çeşitlerde buz üretimi yapılmaktadır.

 

İhtiyaca Uygun Olarak Farklı Özelliklerde Buz Üretimi

 

Müşteri ihtiyacına göre buz üretimi yapan makinelerin tatlı su veya deniz suyu ile üretim yapan veya konteyner tip yaprak makineler, blok veya mobil blok makineler, tüp makineler olmak üzere farklı çeşitleri bulunmaktadır. Yaprak buz makinesi tatlı su veya deniz suyu kullanarak üretim yapabilmektedir. Deniz suyu ile üretim yapanlar gemilerin hareketinin olumsuz etkisini ve deniz ortamının paslanmaya yol açma riskini tolere etmek üzere tasarlanmaktadır. Tatlı su ile üretim yapan yaprak buz makinesi, zor iklim koşullarında dahi sürekli çalışma ve hijyenik buz üretme imkanı vermektedir.

 

Blok buz makinesi, sabit en ve boyda farklı yüksekliklerde buz üretimini sağlamaktadır. Blok buz makinesi ile tek bir kişinin çalışması ile çok sayıda ve hijyenik buz üretilebilmektedir.

Etiketler: » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+10 = ?