logo


Büyükelçi’den Milliler onuruna yemek

Yemeğe, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, yönetim kurulu üyeleri, A Milli Futbol Takımı teknik heyeti ve futbolcular ile TFF kurullarının başkan ve üyeleri katıldı.
Yemek öncesinde bir konuşma yapan Büyükelçi Kılıç, meslek hayatında ilk kez bir federasyon başkanını ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘Sizleri ve milli takımımızı burada gördüğümüz için mutluyuz. Türk insanını, özellikle de yurt dışında yaşayanları sizin başarılarınız kadar gururlandıran başka bir şey yok. Belçika’da görev yaptığım dönemde bunu bizzat görme imkanı buldum. Amerika Birleşik Devletleri’nde oynayacağınız maçlarınızda başarılar diliyorum’ diye konuştu.
Kılıç’ın konuşmasının ardından Türk-Amerikan Dernekleri Asamblesi (ATAA) eski başkanı ve avukat Günay Evinç, davetlilere Washington D.C. Belediye Başkanı Vincent Gray’in hoş geldiniz mesajını okudu. Evinç daha sonra, Gray’in mesajının yazılı olduğu belgeyi TFF Başkanı Demirören’e takdim etti. TFF Başkanı Demirören, ‘Bizleri burada ağırladığı için Sayın Büyükelçimize teşekkür ediyorum. Uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Buradan başladık. Hayırlısı olsun’ diye konuştu. Demirören’in ardından kaptan Nuri Şahin’de A Milli Takım adına Büyükelçi Kılıç’a teşekkürlerini sundu. Bu konuşmaların Ardından Serdar Kılıç’a Başkan Demirören, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve Nuri, Milli Takım forması hediye etti.
Başkan Demirören ve yönetim kurulu üyeleri ile A Milli Takım kafilesi, yemek sonrasında elçilik çalışanları ile grup fotoğrafı çektirdi ve daha sonra konuttan ayrıldı. Büyükelçi Kılıç ve elçilik çalışanları, A Milli Takım’ı Türk bayrakları ile uğurladı.
Perşembe günü Honduras, Pazar günü de ABD milli takımı ile maç yapacak olan A Milli Futbol Takımı, büyükelçilikteki yemeğin ardından Washington DC’de Robert F. Kennedy Stadyumunda antrenman yaptı. Antrenmanda oyuncuların sergiledikleri performanslar ile de yakından ilgilenen Teknik Direktör Fatih Terim’in, antrenman boyunca oyunculara, gelişebilecek olası pozisyonlar konusunda değişik taktikler verdi.

Etiketler: » » »

Share