logo


Bursa’da Çifte cinayet!

haberBursa'da-Çifte-cinayet!2Bursa’nın İnegöl ilçesinde iki farklı ormanlık alanda aynı av tüfeği ile öldürülen ve biri yakılan 2 ceset bulundu. Emniyet ekiplerinin takibi sonucunda 3 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre 18 Ocak 2014 Cumartesi günü sabah 09.00 sıralarında evinden motosikletle ayrılan Sabri Öztürk, bir daha geri dönmedi. Oğlundan haber alamayan Ahmet Öztürk, aynı gün durumu emniyete bildirerek kayıp başvurusunda bulundu. 19 Ocak 2014 Pazar günü sabah saatlerinde Ferhat Yavuz da İ.A. isimli arkadaşı ile ayrıldığı evine bir daha haber alınamadı. Ferhat Yavuz’un annesi Kadriye Ilgın, oğlundan haber alamayınca emniyete kayıp başvurusunda bulundu.

Ilgın, ulaşamadığı oğlunu merak edip aradığı İ.A.’nın Ferhat Yavuz’u gezdikten sonra sanayi karakolu mevkiinde bıraktığını söylediğini bildirdi.

İddiaya göre Sabri Öztürk, otomobil kiralamak için kimliğini alan İ.A. ile görüşerek kimliğini geri almak istedi. Geçen cumartesi günü İ.A. kiraladığı araçla A.M., K.G., Ferhat Yavuz ve Sabri Öztürk ile birlikte Domaniç Yolu üzeri Tahtaköprü beldesine 3 kilometre mesafedeki ormanlık alana giderek alkol almaya başladı. O sırada Sabri Öztürk ile İ.A. arasında tartışma yaşandı.

ARKADAŞLARININ GÖZLERİ ÖNÜNDE ATEŞ ETTİ
Tartışma büyüyünce kiralık aracın bagajında bulunan av tüfeğini alan İ.A., oturur vaziyette bulunan Sabri Öztürk’e ateş etmeye başladı. Mobilyacı olduğu bildirilen Sabri Öztürk, vücuduna aldığı üç kurşunla hayatını kaybetti.

İ.A., öldürdüğü Sabri Öztürk’ün cesedini yaktığı ateşin içine attı. Yanan cesedi bırakıp olay yerinden ayrılan İ.A., yanındaki arkadaşlarını cinayetle alakalı kimseye bilgi vermemeleri konusunda tehdit etti.

BİR GÜN SONRA FERHAT’I ÖLDÜRDÜ
Pazar günü sabah saat 09.00’da Ferhat Yavuz’u kiraladığı araçla evinden alan İ.A., İnegöl’e bağlı İskaniye köyüne gitti. Aracını İskaniye köyünün üzerindeki ormanlık alana çeken İ.A. ile Ferhat Yavuz arasında tartışma çıktı. İ.A., “Sen olayı sağda solda anlatıyormuşsun” diyerek daha önceki cinayetinde kullandığı av tüfeği Ferhat Yavuz’un kafasına dayayıp ateş etti. İ.A., cesedi olay yerinde bırakıp uzaklaştı.

POLİSE İTİRAF ETTİ
Anne Kadriye Ilgın’ın ifadesi üzerine harekete geçen İnegöl Emniyet ekipleri, İ.A. ve arkadaşları A.M. ve K.G.’yi bulup gözaltına aldı. Sorgulama sırasında A.M., kayıp cesetler hakkında itirafta bulundu. A.M., emniyet ekiplerine bir gün arayla kaybolan kişilerin cesetlerinin bulunduğu yerleri gösterdi. Sabri Öztürk’ün yanan cesedi Domaniç Yolu üzeri Tahtaköprü beldesine 3 kilometre mesafedeki ormanlık alanda, Ferhat Yavuz’un ise İnegöl’e bağlı İskaniye köyü üzerindeki ormanlık alanda bulundu. Cesetler, savcılık incelemesinin ardından İnegöl Devlet Hastanesi morguna, ardından da kesin ölüm nedenlerinin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

A.M.’nin de İ.A. tarafından tehdit aldığı belirtilirken, İ.A.’nın üçüncü cinayeti işlemesinin de önüne geçilmiş oldu.

Etiketler:

Share