logo


“Bunun hesabını Tayyip’ten soracağım”

kamergençküçükCHP Milletvekili Kamer Genç, Emine Erdoğan’a yönelik nahoş davranışına ilişkin, “Ben en ufak sövmemişim. Ben ’hangi sıfatla konuşuyorsun’ demişim. Beni linç ettirmeye çalışıyor. Ben bunun hesabını Tayyip’ten de soracağım, tuzağı kuranlardan da soracağım” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte ABD’ye giden Kamer Genç, Atatürk Havalimanı VIP Salonu’nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a tepki göstermesinin nedenlerini anlatan Genç, “Milli bayramda Türkiye Cumhuriyeti Devletini temsil edecek temsil niteliğine sahip bir kişinin konuşması lazım. Orada Türkiye Cumhuriyeti adına temsil yetkisi yok. Ben diyorum ki siyaset yapmaya başlayınca ’hangi sıfatla konuşuyorsun’. Bunda küfür var mı, sövme var mı yok. AK Parti’nin en başta kurtulmak istediği kişi benim çünkü yolsuzlukları dile getiriyorum. Dolayısıyla bunları dile getirirken adamlar beni diri diri yakmak istiyorlar, Benim konuşmamda sövme var mı. Başbakan Erdoğan kendi avukatlarına talimat veriyor ’Kamer genç benim hanıma sövdü’ diye dava açtırıyor. Maksat kendi yandaşları bana saldırsınlar beni linç etsinler” diye konuştu.

NİYE AĞZIMA SOKUYORSUN MİKROFONU”

Ropörtaj sırasında sinirli tavırlarıyla dikkat çeken Genç, mikrofon tutan basın mensuplarını da, “Kardeşim niye ağzıma sokuyorsunuz biraz uzak tutun” diyerek azarladı. Kamer Genç’in basın mensupları ile konuştuğu sırada Başbakan Erdoğan da Ankara’ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı’na geldi. Başbakan Erdoğan’ın konvoyunun geçtiğinin hatırlatılması üzerine Genç, “Ben onu başbakan kabul etmiyorum. Çünkü o Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı yapacak davranışlar göstermedi. Şimdi beni hedef gösteriyor. Ben en ufak sövmemişim. Ben ’hangi sıfatla konuşuyorsun’ demişim. Beni linç ettirmeye çalışıyor. Ben bunun hesabını Tayyip’ten de soracağım, tuzağı kuranlardan da soracağım. Kimse beni engellemedi. Ben orada Emine hanımın üzerine yürümedim. Sadece ’hangi sıfatla konuşuyorsun’ dedim. Türkiye Cumhuriyeti temsil yetkisinde olmayan bir kişinin konuşması bir hukuksuzluk ve saygısızlıktır, ben bunu söyledim” ifadelerini kullandı.

Kamer Genç, bu tür bir durum Krallıklarda yaşanabileceğini söyleyerek, “Kral gitmediği yere karısın gönderir kendi adına konuşur ama Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Kendi karısını oraya gönderip konuşturamaz. Özel bir vakfı toplantısında belki olabilir ama resmi toplantıda hiçbir başbakanın karısı Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil edemez. Yok böyle bir şey. Ben sadece Türkiye Cumhuriyeti itibarını korumak için böyle bir girişim oldu. İyi de oldu. Bundan sonra temsil niteliği bulunmayan kişileri konuşmaya göndermezler” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+4 = ?