logo


Bunların hayali ‘duran Türkiye’

başbakanküçük3
‘Milli iradeye saygı’ mitinglerinin üçüncüsünü gerçekleştiren Başbakan Erdoğan Kayseri’de halka seslendi. Konuşmasında ‘Duran Adam’ eylemlerini eleştiren Erdoğan ‘Bunların hayali Duran Türkiye’ dedi.
Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan satırbaşları şöyle:

İstanbul’da Ankara’da eylem yapanların maksadını en iyi Kayseri bilir. Yakıp yıkanların asıl maksadını en iyi Kayseri bilir. Bize ne diyorlar, ‘Başbakan gençleri dinlemiyor’ diyorlar. Çağırdım, kendilerini Bakanlar Kurulu toplantısından daha fazla dinledim. Peki o dinlediklerim genç de buradakiler genç değil mi? O yakanlarla beraber olanlar siz bu gençliğin sesini nereye koyacaksınız?Onlara bak bunlara sırt dön. Yok öyle 25 kuruşa simit. Bunun yeri sandık. Öyleyse sandığa saygı duy.

‘SESİNİZİ DUYURMAK İÇİN BU MEYDANLAR EN MEŞRU YERLER’

Biz bir kısım gençlerimize, bunların içinde şiddete başvuranlar var, ama bunların yanında maalesef bu oyuna gelenler var, onları tenzih ediyorum. Fakat buradan sorumluluk gereğimiz olarak hukuk içinde şu mitingleri yapmaktan rahatsız olanlar var. ‘Ne olur Başbakan miting yapmayın, bunu anlatmayın’ diyorlar. Tamam bu mitingleri yapmayacağız da her gün bu yakıp yıkmalarınızı, kamu araçlarına, binalarına saldırmanızı mı dinleyeceğiz.

Size milletin sesiniz duyurmak için bu miting meydanları en meşru yerlerdir bunu göstermek istiyoruz. Kırıp dökmeyin, yakıp yıkmayın yazıktır, bunlar milletin malıdır. Şu ana kadar 200 trilyonu aşkın zarar var. Bu milletin kasasından çıkıyor.

‘CHP ORTALIĞI KARIŞTIRDIN’

Ey solcular, ey CHP sana sesleniyorum: Ortalığı karıştırdın, yapmadığın iş kalmadı, mikser gibi karıştırdın, takıldın o aşırı uçların peşine ve ondan sonra bu ülkenin yönetimine her türlü hakareti yaptın. Aynı şeyi diğer muhalefet de görüyoruz

“İÇİŞLERİ BAKANIMA ’24 SAATTE TAKSİM MEYDANI’NI TEMİZLE’ DEDİM”

AKM’yi işgal ettiler. NE yapacaktık? Polisimize ne diyecektik? Bırakın işgal devam etsin mi diyecektik. Teröristlerin resimleri, paçavraları orada asılı duracak, Başbakan’a hakaretler orada asılı duracak, biz de ‘Bırakın polisimiz dokunmasın’ diyeceğiz. İçişleri Bakanıma ’24 saat içinde AKM’yi, taksim meydanını, Anıtı temizleyeceksiniz’ dedim.

’17 GÜN SABRETTİK’

17 gün sabrettik. Gezi Parkı oradaki bir işgalci grubun değildir, Park tüm halkımındır. Parkları işgal edemezsiniz. Bu anayasaya aykırıdır. Taksim meydanı miting meydanı da değildir.

İstanbul’da 1 milyonu aşkın bir araya geldi, Kayseri’de yüz binler bir araya geldi. Bunlar ‘Biz okumuş insanlarız. Biz sanatçıyız. Biz yazarız, sermayedarız, imtiyazlıyız, biz her şeyi biliriz’ diyorlar. Bizim oyumuzla Kayseri’deki Ahmet’in, Mehmet’in, çobanın oyu bir olmaz diyorlar. Kendilerine halk diyenler şu birlikteliğe bidon kafalı diyorlar, koyun diyorlar, on yıllar boyunca bunu yaptılar. Eğer öyleyse sen de makarna, pirinç dağıt.

‘O ZAHİDE ANANIN ELLERİ ÖPÜLÜR’

Bak Taksim’de servisleri siz yaptınız o sermaye çevresiyle, o kaymak tabakayla. Hadi diğer zaman da da yapmaya devam edin. Bu iş bununla oluyorsa yağın. Boğaz’a karşı viski için Çankaya’da sefa sürdüler on yıllarca boyunca. TV’de gördünüz, Zahide Nine analarını ağlattı. Zahide Nine, İstanbul’da Vandalların önüne geçip ‘yeter artık’ dedi. O Zahide ninenin eli öpülür. O Zahide Nineler Nene Hatun’ların varisidir.

‘SİZDEN CUMHURBAŞKANI OLMAZ DEDİLER’

Siz okuyamazsınız, baş örtüsü ile okullara gelemezsiniz, siz üretemezsiniz, bizim ürettiklerimizi bizim istediğimiz fiyata tüketeceksiniz, siz sanatkar olmayacaksınız, siz bilimden anlamazsınız, sizden cumhurbaşkanı olmaz dediler. Oldu mu? Sizden muhtar bile olamaz dediler. Oldu mu? Sizin tuzaklarınızın üzerinde bir tuzak var. Onu göremiyorsunuz.

‘BİBER GAZINA HAYIR ARAÇ EGZOZUNA EVET’

Polisin biber gazına hayır ama araçların egzozuna evet. İstanbul çevreci otobüslerle benim dönemimde tanıştı. Çöp dağlarından CHP’nin çöp dağlarından İstanbul’u bu kardeşiniz kurtardı. Biz çoğunluğun azınlığa tahakkümünden yana değiliz ama azınlığın çoğunluğa tahakkümüne de izin vermeyiz. Millet size yetki verdiyse hükümet olarak kullanacaksınız. Kullanmazsanız millet size ‘yetki verdim kullanmadın, hadi güle güle’ der. Söz de yetki de karar da milletindir. Hiçbir tuzak bunu bozamayacak. Hiçbir oyun, senaryo bunu bozamaz. Uluslararası medyanın, çetelerin piyonları ne yaparsa yapsın Türkiye bu tuzağa düşmeyecek.

‘ANA MUHALEFET BUNUN HESABINI VERECEK’

Reyhanlı saldırısı oyununu siz bozdunuz. Reyhanlı’da 53 vatandaşım öldü. Bu ülkede STK’lar bu 53 vatandaşın ölümünden dolayı ne kadar üzüldüler acaba? Hiç sesleri çıktı mı? Çünkü tezgah başkaydı. Ama ana muhalefet de bunun hesabını verecek. Yeri gelince onun da hesabını soracağız. Bu oyun da bozuldu bozuluyor.

‘BİZ YOLA DEVAM, BUNLAR DURAN ADAM DİYOR’

Biz durmak yol yola devam diyoruz. Bunlar duran adam diyor. Bunların hayatları boyunca yaptıkları en iyi şey durmak ve durdurmaktır. Başta ana muhalefetin başı olmak üzere bizi yıllarca SGK kuyruklarında, devlet kapılarında, tüpgaz kuyruklarında durdurdular. En büyük hayali bunların tüm Türkiye’nin duran adam olmasıydı. Hamdolsun artık kendileri duran adam oldular. Ama biz durmayacağız, Allah’ın izniyle bu tuzağı da alt üst edeceğiz. İlk andaki duyarlı birkaç kesim hariç bunlar için ağaç da Gezi Parkı da bahane. Vitrinde ağaç var, Gezi Parkı var. Ama vitrinin gerisinde büyüyen güçlenen Türkiye var.

‘YARIN UTANMADAN O KÖPRÜNÜN ÜZERİNDEN GEÇERLER’

İstanbul’da inşası ve işletmesiyle 46 milyar dolarlık dünyanın en büyük havalimanının ihalesini yaptık. Yıllık yolcu kapasitesi 100 milyon. Bunların hafsalası bunu alır mı? Dünyanın ilk 3 havaalanından biri olacak. 22,5 milyar dolarlık nükleer santral ihalesinin adımını attık. 3. Köprünün temelini attık cumhurbaşkanımızla beraber. Bundan da rahatsız oldular. Bugün rahatsız olurlar yarın utanmadan sıkılmadan bu köprünün üzerinden geçerler. 1 Ve 2. Köprüde bunu yaptılar. IMF’ye borcu sıfırladık, bundan rahatsız oldular. CHP+DSP+ANAP IMF’ye borçlandı, biz bunları ödedik. İftihar etmeleri gerekirken edemediler.

‘MHP GENEL BAŞKANI, BAŞBAKAN’A KÜFRETMEYE DEVAM ET’

Ey MHP Genel Başkanı Başbakan’a bol bol küfür etmeye, hakaret etmeye devam et. Ben sana hakaret etmeyeceğim. Yanlışlarını halkıma duyuracağım. Türkiye güçleniyor, Türkiye yükseliyor. Kredi notunuzun artmasından, borsanın değer kazanmasından bunlar rahatsız oldular. Bayrağımızın, pasaportumuzun, paramızın dünyada güç kazanmasından rahatsız oldular.

‘AYLARDIR ŞEHİT HABERİ GELMİYOR’

Bu göstericiler, bu göstericileri kukla gibi parmaklarından oynatanlar bir şeyden daha rahatsız oldular. İçerisi var, dışarısı var. Türkiye’de aylardır terör nedeniyle şehir haberi gelmiyor, çatışma haberi gelmiyor. İnsanlar artık boşalan köylerine dönüyor, Cudi Dağı’nın eteklerinde piknik yapıyor. Kardeşliğin pekişmesinden rahatsız oluyorlar.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+7 = ?