logo


Bu taylar servet değerinde!

taymansetTİGEM Malatya Sultansuyu Tarım İşletmesi’nde yetiştirilen safkan Arap koşu tayları açık artırma ile satıldı. Satılan 39 taydan 1 milyon 511 bin TL gelir elde edildi.

TİGEM Malatya Sultansuyu Tarım İşletmesi’nde yetiştirilen safkan Arap koşu tayları, Karacabey Tarım İşletmesi’nde açık artırma ile satıldı.

İhalede 2011-2012 doğumlu 73 safkan Arap tayı satışa sunuldu. Çok sayıda at meraklısının katılımıyla başlayan satışlarda günün en pahalı tayı İlhan Akar’ın 135 bin TL ile satın aldığı ’Hülagühan’ isimli 2 yaşındaki erkek Arap tayı oldu. Bu tayı Mevlüt Tanyiğit’in 100 bin TL’ye satın aldığı 2 yaşındaki Arap tayı ’Pevlivantay’ izlerken, ihalenin en pahalı üçüncü tayı 88 bin TL’ye yine Mevlüt Tanyiğit’in satın aldığı ’Oğuzhanbey’ isimli 1 yaşındaki erkek Arap tayı oldu.

Taylar en düşük 15 bin TL’ye alıcı bulurken, açık artırmaya çıkarılan 73 taydan 39’u satıldı. İhaleden 1 milyon 511 bin TL gelir elde edildi.

İhale sonunda yapılan çekilişle, ‘Telli Turnam’ isimli 2 yaş dişi tay, ihalenin en pahalı tayını satın alan İlhan Akar’a hediye edildi.

Bu arada zaman zaman yaşanan gerginliklere jandarma ekipleri müdahale ederken, Karacabey’de yapılacak olan son ihalenin ise 20 Ağustos 2013 tarihinde gerçekleştirileceği açıklandı.

Etiketler: » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+2 = ?