logo


Bu nikaha Türkiye şahit!

NİKAHKÜÇÜKBaşbakan Erdoğan ve Barzani Diyarbakır’da 400 çiftin toplu nikahına katıldı. Çiftin şahitliklerini Erdoğan ve Barzani’nin yanısıra bakan Eker ve Leyla Zana yaptı.

Diyarbakır’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı toplu nikah töreniyle nikahları kıyılacak çiftler salona girmeden önce güvenlik kordonundan geçti.Diyarbakır’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı toplu nikah töreniyle nikahları kıyılacak çiftler, törenin düzenleneceği Dicle Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’na geldi. Gelin ve damatlar spor salonuna girerken alınan yoğun güvenlik önlemleri de dikkat çekti.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Dicle Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek toplu nikah törenine katılan gelin ve damat adayları kapıda güvenlik tarafından arandıktan sonra salona girdiler. Nikah töreni saat 16:10 sularında başladı.

400 ÇİFT EVLENDİ
Bugün düzenlenen törenle 400 çift evlendi. Çiftlerin şahitliğini Leyla Zana, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Aile Bakanı Fatma Şahin yaptı. Leyla Zana ile Mehdi Eker, ‘Şahit misiniz’ sorusuna Kürtçe cevap verdiler.

ARTIK 400 ÇOCUK
Nikahta konuşan Erdoğan ‘Sizden bir şey ricam ediyorum. Nasihatimı biliyorsunuz. Bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur dengi,dört olur bereket olur, gerisi Allah Kerim. Demek ki en az dört çocuk’. Nikah defterini kızlarımıza veriyoruz çünkü aradığında bulursun.Allah mutluluklarını daim etsin inşallah’

TATLISES VE ŞIVAN PERWER GELDİ
Konuşmanın ardından nikah defterlerini Barzani ve Erdoğan verdi. Bu sırada Tatlıses ve Şıvan Perwer sahneye geldi. Erdoğan’Ne iyi ettiler de geldiler’ diye konuştu.Perwer ‘Başbakanın dediği gibi çocuk yapın çocuk’ diye konuştu.Tatlıses ‘Bu sürece engel olanların karşısına gövdemi koyarım..Artık burası son nokta olsun’ dedi.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+4 = ?