logo


Bu görüntüler PKK’dan çok daha tehlikeli. Lütfen Dikkat!

bursa

Bursa’nın Yenişehir İlçesi’nde terör protestosu için toplanan kalabalık karşıt görüşlü bir grupla kavga etti. Polisler olaya biber gazı ve tomalarla müdahale etti.

Bursa’nın Yenişehir İlçesi’nde terör olaylarını protesto etmek isteyen bir grup ile karşıt görüşlü grup çatıştı. Polisin biber gazı ve tomalarla müdahale ettiği olaylar güçlükle yatıştırıldı. İlçede gergin bekleyiş sürüyor.

Polis yoğun güvenlik önlemi almış durumda. Akşam saatlerinde sosyal medya hesapları üzerinden terörü protesto etmek için toplanan bir grup ile karşıt görüşlü bir grupun sözlü atışması karşılıklı kavgaya dönüştü.

Terör olaylarını protesto etmek isteyen grup ilçede bulunan Atatürk Anıtı önünden sloganlar atarak yürüyüşe geçti. Grup ilçede bulunan ve doğu kökenlilerin yoğun olarak yaşadığı Yılmaz Mahallesi yakınlarına gelince karşıt görüşlü bir grupla karşı karşıya geldi.

Sözlü atışmalar kısa sürede kavgaya dönüştü. Güvenlik güçleri olaylara biber gazı ve TOMA’larla müdahale etti. Önce her iki grubunda dağılmasını isteyen polisler yanıt alamayınca gruplara müdahale etti.

Terörü protesto eden grup HDP binasına saldırdı binaya bayrak asmak isteyen gruba polis izin vermedi. Polis ilçede yoğun güvenlik önlemi almış durumda.

OSMANGAZİ DE KARIŞTI

Bursa’nın Osmangazi ilçesi Adnan Menderes mahallesinde karşıt görüşlü iki ayrı grup eylemlerini gece de sürdürdü. Zaman zaman arbede de yaşanan eylemlerde polis ekipleri dağılmakta ısrar eden ve taşkınlık yapan gruba tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Ayrıca bir grup eylemcinin yaptığı taşkınlıklarda bir kişi yaralanırken bir otomobil de ağır hasar aldı. İki karşıt grubu birbirinden uzak tutmaya çalışan polis ekiplerinin sağduyulu yaklaşımı sayesinde yaşanan arbedeler büyümeden sonlandırıldı. Polis ekiplerinin bölgede tedbiri sürüyor.

Etiketler: » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

3+9 = ?