logo


30 Mayıs 2015

Bu Cumartesi İstanbul trafiğine dikkat

istanbul trafiği

Yoğun bir çalışma temposundan sonra hafta sonu geldi çattı. Ancak bu hafta sonu diğerlerine hiç benzemeyecek. İstanbul’da Cumartesi günü tam 3 dev etkinlik yapılacak. Siyasi ve spor ağırlıklı etkinliklerden nasibini ise trafikte olanlar alacak.

Dillere destan İstanbul trafiği, bu Cumartesi kendinden oldukça söz ettirmeye aday gözüküyor. Birbirinden büyük 3 dev etkinliğin yapılacağı kentte insan ve araç trafiğinin olması muhtemel. İşte saat sıralamasına göre o etkinlikler:

demirtaş

HDP MİTİNGİ KAZLIÇEŞME’DE YAPILACAK – 15.30

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kazlıçeşme’de miting yapacak. Miting, saat 15.30’da başlayacak.

fb

FENERBAHÇE’NİN LİG MAÇI – 16.00

Süper Lig’e havlu atan sarı laciverli ekip, son maçına Kasımpaşa karşısında çıkacak. Kadıköy’de oynanacak maç, saat 16.00’da başlayacak.

erdoğan

FETİH ŞÖLENİ YENİKAPI’DA – 17.30

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağı Yenikapı miting meydanında yapılacak olan Fetih şöleninde bir milyondan fazla kişinin katılması bekleniyor.

gs

GALATASARAY’IN ŞAMPİYONLUK KUTLAMASI PAZAR’A ALINDI

Süper Lig’de geçtiğimiz pazartesi akşamı 20. şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray, cumartesi günü yapılacak şampiyonluk kutlamasının Pazar gününe alındığını açıkladı. Saat 20.00’de, TT Arena’da 4. Yıldıza özel şampiyonluk kutlamasına, Galatasaray taraftarının yoğun ilgisi bekleniyor.

EMNİYET KAPANACAK YOLLARI AÇIKLADI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, yarın Kazlıçeşme Meydanı’nda yapılacak HDP mitingi ile Yenikapı Miting Alanı’ndaki Fetih Şöleni nedeniyle trafiğe kapatılacak yolları açıkladı.
Emniyet’ten yapılan açıklamaya göre, HDP’nin Kazlıçeşme Meydanı’ndaki mitingi nedeniyle, saat 12.00’den başlayarak, miting sona erinceye kadar trafiğe kapatılacak yollar şunlar:
10. Yıl Caddesi-Gençosman Caddesi (Yedikule Işıklar İle Topkapı arası), Demirhane Caddesi, Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi önü, Belgradkapı Caddesi, Balıklı Rum Hastanesi önü, Vatan Caddesi’nden 10. Yıl Caddesi’ne girişler ve Muammer Aksoy Caddesi.
Öte yandan, Zeytinburnu Belediyesi önünden Yenikapı sahil istikameti kapatılacak; araçlar Bakırköy istikametine yönlendirilecek.
Ayrıca, Bakırköy Taşhanlar Köprü, Aksu Caddesi çıkışından Sahil Kennedy Caddesi Yenikapı Kavşak arası kapatılacak. Araçlar Bakırköy istikametine yönlendirilecek.

ALTERNATİF GÜZERGAHLAR

Emniyet, alternatif güzergahları da belirledi. Alternatif yollar, D-100 Kuzey Güney Yol, Hal Yolu Kuzey-Güney Yol, Havuzlu Kavşak, Atatürk Havalimanı Caddesi-Basın Ekspres Yolu, Ataköy Sahil-Adnan Kahveci Bulvarı, Ataköy Sahil Strazburg Caddesi-Ataköy Bulvarı, Bakırköy Taşhanlar Köprü-Ekrem Kurt Bulvarı, Vatan Caddesi ve Millet Caddesi olarak açıklandı.

FETİH ŞÖLENİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, yarın saat 17.30’da Yenikapı Miting Alanı’nda gerçekleştirilecek olan “Fetih Şöleni” nedeniyle de, saat 13.00’ten itibaren, gerek katılımcıların güvenliği, gerekse katılımın düzeyine göre kademeli olarak trafiğe kapatılacak yolları ve alternatif güzergâhları da şöyle duyurdu:

Bakırköy Taşhanlar Köprü, Aksu Caddesi çıkışından Sahil Kennedy Caddesi Yenikapı Kavşak arası kapatılacak. Araçlar Bakırköy istikametine yönlendirilecek. Gazi Mustafa Kemal Paşa Caddesi sahil istikameti kapatılacak. Samatya Hastane önü Org. Abdurrahman Nafiz Gürman Caddesi’nden Sahil Kennedy Caddesi istikameti kapatılacak.

Namık Kemal Caddesi Sahil Kennedy Caddesi istikameti kapatılacak. Atatürk Bulvarı Pertevniyal Lisesi önünden Gazi Mustafa Kemal Paşa Caddesi istikameti kapatılarak, araçlar Millet Caddesi ve Vatan Caddesi’ne yönlendirilecek. Bir diğer alternatif yollar da şöyle sıralandı:

D-100 Kuzey Güney yol, Hal Yolu Kuzey-Güney yol, Havuzlu Kavşak-Atatürk Havalimanı Caddesi-Basın Ekspres yolu, Ataköy Sahil- Adnan Kahveci Bulvarı, Ataköy Sahil Strazburg Caddesi-Ataköy Bulvarı, Bakırköy Taşhanlar Köprü-Ekrem Kurt Bulvarı, Vatan Caddesi ve Millet Caddesi.

Etiketler: » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+6 = ?