logo


Brüksel saldırganı Najim Laachraoui yakalandı!

Brüksel saldırganı Najim Laachraoui yakalandı!

Belçika’nın başkenti Brüksel havalimanında dün gerçekleşen terör saldırısı şüphelilerinden Najim Laachraoui Anderlecht’te yakalandı.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de uluslararası Zaventem Havalimanı’nda dün gerçekleşen terör saldırısı şüphelilerinden Najim Laachraoui’nin yakalandığı bildirildi.

1

Belçika devlet televizyonu RTBF, dün Brüksel Havalimanı’nda intihar saldırısı düzenleyen saldırganların Belçikalı Khalid ve Brahim El Bakraoui Kardeşler olduğunu duyurmuştu. Olayın ardından kayıplara karışan üçüncü şüphelinin adı ise Najim Laachraoui olarak açıklanmıştı.

Dün akşamdan bu yana aranan Laachraoui az önce Anderlecht’te yakalandı. Bu kişinin Paris katliamıyla da bağlantısı olduğu düşünülüyor.

TERÖR BAĞLANTISI KURULAMAMIŞTI

İngiliz Reuters haber ajansının aktardığı haberde, saldırganların poliste kaydı olduğu bilgisi de yer aldı. RTBF, her iki kardeşin de suç kayıtlarının bulunduğunu fakat polis tarafından şimdiye kadar terörizmle bağlantılarının kurulmadığını söyledi.

Belçika medyası Khalid’in 2010 yılında bir soygun esnasında polis vurduğunu ve bu nedenle dokuz yıl hapis yattığını yazıyor.

La Libre gazetesi, Brahim’in ise otomobil kaçırma suçundan 2011 yılında hapis cezasına çarptırıldığını duyurdu.

Etiketler: » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

1+1 = ?