logo


22 Mart 2016

Brüksel Havalimanı’nda iki patlama

Brüksel Havalimanı'nda iki patlama

Brüksel havalimanında sebebi bilinmeyen iki patlama sesi duyuldu.

Brüksel Uluslararası Havalimanı’nda sebebi bilinmeyen iki patlama sesi duyuldu… Belçika’nın başkentindeki havalimanına ulaşan metrolar durduruldu. Sky News’ün olay yerinden bildiren muhabiri, hâkim düşüncenin terör saldırısı olduğunu ancak bu ihtimalin henüz yetkililerce doğrulanmadığını söyledi.

Reuters haber ajansının Belçika medyasına dayandırdığı habere göre; gidiş bölümünde yaralılar var.

İngiliz yayın kuruluşu BBC, terminal binasından dumanların yükseldiğini bildiriyor.

Patlamanın, Amerikan Havayolları kontuarının yanında gerçekleştiği bildirildi.

Sky News’ün olay yerinden bildiren muhabiri Alex Rossi, “Binanın sallandığını hissettim. Toz ve duman vardı. Patlamanın yaşandığı yere gittim ve şoke olmuş insanlar vardı. Buradaki fikir, patlamanın bir çeşit terör saldırısı olduğunu yönünde. Ama havalimanındaki hiçbir yetkili tarafından doğrulanmadı” dedi.

Belçika medyası havalimanını boşaltıldığını belirtiyor. Liman uçuşlara kapatıldı.

Bölgeden bildiren Anadolu Ajansı muhabiri gelişmeleri, “Patlamanın çok şiddetli olduğunu biliyoruz. Çok sayıda ambulans yönlendirildi, yollar kapatıldı. Havalimanından dumanların yükselmesi şiddeti göz önüne koyuyor” diye aktardı.

Brüksel Havalimanı’ndaki patlama, Paris’te 13 Kasım’daki saldırılarda 130 kişinin yaşamını yitirdiği katliamın başşüphelisi Salah Abdeslam’ın yakalanmasından dört gün sonra yaşandı.

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

2+5 = ?