logo


Bozdoğan Tek Kurşun Müsabakaları Yapıldı

Bozdoğan Belediyesi ile Bozdoğan Madran Avcılık Atıcılık Doğa Sporları ve Amatör Balıkçılık Derneği Kulübünün ortaklaşa organize ettiği Bozdoğan Geleneksel 2. Tek Kurşun Atış Yarışmaları Eymir Mahallesi Bozdoğan Dkonute Güreşi sahasında yapıldı.

Tek Kurşun Atış Yarışmalarında 250 yarışmacı mücadele ederken, yarışmaları Bozdoğan Kaymakamı İbrahim Civelek, Bozdoğan Cumhuriyet Savcısı Harun Ünlüsoy, Bozdoğan Garnizon Komutanı J.Üstğ. Nurettin Özmen, Muğla Kavaklıdere Garnizon Komutanı J. Üstğ. Engin Güzel, Nazilli Milli Parklar Şube Şefi Özcan Öselmiş, Aydın Gençlik Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Selami Balkan, Bozdoğan Kuvayi Milliye Derneği Başkanı İrfan Aktaş, Nazilli Avcılar Derneği Başkanı Nuri Aksoy, Yenipazar Avcılar Kulübü Derneği Başkanı Ali Altınkaya, Kavaklıdere Avcılar Kulübü Derneği Başkanı Osman Demirtaş, Muğla Avcılar Kulübü Derneği Başkanı Hüseyin İnci ve misafirler izledi.

Aydın ve Muğla bölgesinden 250 atıcının katıldığı yarışmalarda dereceye giren 11 kişi ödül kazandı. Atış müsabakalarında 1’liği Bozdoğan’dan Sezer Koç, 2’liği Bozdoğan’dan Fkonutzi Sıdar, 3’lüğü Muğla’dan Ali Gencer elde etti. Yarışmaya katılan Muharrem Çetin, Veli Çam, Hilmi Sarı, Haydar Aslan, Mehmet Sarı, Şükrü Kurudere, Hüseyin Yavaş ve Seyfi Gürsoy da derece elde ederek sıralamaya girdi. Atış Yarışmalarında 1. Olarak Süper Poza Av tüfeği kazanan Sezer Koç ödülünü Bozdoğan Kaymakamı İbrahim Civelek’ten aldı.

Bozdoğan Madran Avcılık Atıcılık Doğa Sporları ve Amatör Balıkçılık Kulübü Derneği Başkanı Ömer Orhan, yaptığı açıklamada; Atış Müsabakalarının 2.’sini en güzel şekilde gerçekleştirdik. Bu tarz organizasyonlarla, atışa meraklı amatör olmaya aday dostlarımıza bu sporu skonutdirmek istiyoruz. Ata sporumuz olan atıcılığın geliştirilmesini sağlamak, ilçemizin tanıtımını, gelişmesini ve reklamını yapmak, avcılık ve atıcılıkla uğraşan tüm doğaskonuter sporcuların kendi aralarında tanışıp kaynaşmasını ve dayanışmasını sağlamak için inşallah önümüzdeki sene yarışmaların üçüncüsünü düzenleyeceğiz. Atış yarışmalarına katılan tüm misafirlere, yarışmacılara ve desteklerinden ötürü Bozdoğan Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler: » » » » » »

Share