logo


Böyle hırsızlık görülmedi! Gözyaşları içinde anlattı

boyle-hirsizlik-gorulmedi-gozyaslari-icinde-anlatti-7567634

Aydın’da dün gece bir apartman dairesine giren hırsızlar, evi soyup soğana çevirdi. Gece evine gelen ev sahibi ilk şoku anahtar kapıyı açmayınca yaşadı, ikinci şoku ise kapı açıldıktan sonra evini bomboş görünce… Olayı gözyaşları içinde anlatan Serdar Oruç dün gece hastanelik oldu.

Gece yarısı evine geldiğinde neye uğradığını şaşıran ev sahibi, hastaneye kaldırılırken, polis ilginç hırsızlık olayının faillerini bulmak için çalışma başlattı. Gözyaşları içinde başına gelen olayı anlatan ev sahibi, şehrin göbeğinde kamyonetle yapılan hırsızlık olayının Aydınlatılmasını istedi.

ANAHTAR YUVASINA GİRMEDİ

Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir işletmede garson olarak çalışan Serdar Oruç, saat 15.00 sıralarında işe gitti. Gece saat 01.00 sıralarında işini bitirip evine gelen Serdar Oruç, anahtarı ile evin kapısı açmak istediğinde anahtar yuvasına girmedi. Bunun üzerine çelik kapının üst bölümündeki anahtarı takan Serdar Oruç, kapıyı açıp evde hiçbir şeyin olmadığını görünce şok yaşadı. Odaları dolaştığında yıllardır biriktirdiği paralarla birlikte evdeki her şeyin çalındığını gören ev sahibi polisi arayarak yardım istedi. Bir süre sonra yaşadığı şok nedeniyle fenalaşan Oruç, hastaneye kaldırılarak sakinleştirildi. İç çamaşırları dahil her şeyinin çalındığını belirten çaresiz ev sahibi, ilk defa böylesine bir hırsızlık olayı ile karşılaştığını belirtti.

Evdeki, televizyondan buzdolabına, çamaşır makinesinden ütüye, gıda malzemesinden temizlik malzemelerine kadar her şeyin çalındığını belirten Serdar Oruç, şu anda ayağına giyecek bir elbisesi üstünü örtecek bir çarşafı dahi kalmadığını söyledi.

EV TAŞIYORUZ DİYEREK EŞYALARI KAMYONETE YÜKLEDİLER

Yaklaşık bir yıl önce eşinden ayrıldığını ve şu anda boşanma davalarının devam ettiğini kaydeden Serdar Oruç, komşuları ile yaptığı görüşmede kendisi evden çıktıktan bir müddet sonra apartmana gelen şalvarlı beyaz kıyafetli iki kadının da aralarında bulunduğu bir grubun ‘evi taşıyoruz’ diye eşyaları kamyonete yüklediklerini öğrendiğini söyledi. Polisleri bile şaşırtan ilginç hırsızlık olayında evin kapısını çilingir yardımı ile açan kişilerin, evin çatısında bulunan yaklaşık 800 kilo bidonlara doldurulmuş vaziyetteki zeytinyağını da götürdükleri öğrenildi.

Polis evi tamamen soyan şahısların yakalanması için çalışma başlatılırken, gözü yaşlı ev sahibi Serdar Oruç çaresizlik içinde olayın aydınlatılmasını beklediğini söyledi.

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

8+4 = ?