logo


Bombalı aracı, TIR şoförü sıkıştırıp durdurmak istemiş

1757028

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğüne bomba yüklü araçla yapılan saldırıda o anda orada geçmekte olan ve daha büyük bir faciayı önleyen Tır şoförü yaşadıklarını anlattı.

Elazığ’da PKK’lı teröristler tarafından 18 Ağustos’da İl Emniyet Müdürlüğüne bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmiş, 3 polis şehit olmuş, aralarında sivillerin de bulunduğu 217 kişi yaralanmıştı. Patlama sırasında bombalı aracın arkasında kalan 34 yaşındaki Abdulbasit Özdemir idaresindeki Tır, bit çok sivilin hayatını kaybetmesini önlemiş, kendisi ise ağır yaralanmıştı.

Yaşam savaşını kazandı
Fırat Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesi bir haftadır tedavi gören Özdemir, yaşam savaşını kazandı. Yoğun bakımdan çıkan Özdemir, devam eden tedavisi için Yanık ünitesine alındı.
Kendisini iyi hisseden 2 çocuk babası Özdemir, o gün yaşananları anlattı.

Hatay’dan yüklediği yaklaşık 50 tonluk demiri Bingöl’e götürdüğünü dile getiren Özdemir, normal zamanlarda başka güzergah kullandığını fakat o gün Allah’ın takdiri ile şehir merkezine girdiğini söyledi.
Elazığ’da TIR şoförlüğü ile geçimini sağladığını belirten Abdulbasit Özdemir, “O gün Hatay’dan geliyordum. Demir yüklemiştim. Herkesin belli yerleri var. Bazıları merkeze boşalttı. Benim yerim de Bingöl’dü. Ben de sabah erkenden Bingöl’e gidecektim. Sabah erkenden şehir merkezinden geçtim. Yani o da Allah’ın takdiri” dedi.

Etiketler: »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

7+2 = ?