logo


Bölükbaşı: “yüzde 90 Avrupa’ya Gideceğiz”

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, olağanüstü kongre sonrasında Bursaspor Kulüp Başkanlığına seçilen Recep Bölükbaşı ve ekibini ziyaret etti. Bölükbaşı, Avrupa kupalarına gitme ihtimallerinin yüksek olduğunu söyledi.

Bursaspor’un Özlüce’deki tesislerinde Başkan Recep Bölükbaşı ve yönetim kurulu üyeleri Nejat Çölek, Ali Turan, Sezer Sezgin, Enver Kumova ve Sadettin Garip tarafından karşılanan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, daha önce yöneticilik yaptığı Bursaspor’a başkan seçilen Bölükbaşı’nı tebrik etti. Dündar, Bursaspor’un başarısı için ellerinden gelen tüm desteği vereceklerini belirtti.

Dündar, “Allah mahcup etmesin. Sizlerin daha önce Bursaspor yöneticiliği yapmanız ve başarılı bir dönemde yaptığınız çalışmalar sizin başkan seçilmenizde önemli rol oynadı. Bu sonuç, kamuoyunun sizlere olan güveninin bir yansıması. İnşallah o dönemde elde ettiğiniz tecrübelerinizi başkanlık sürecinde artarak devam edecektir. Bursaspor hepimizin ortak paydasıdır. Bursaspor’un başarı Bursa’nın başarısıdır. Bizler sizlerle birlikteyiz. Şehrin tanıtılmasına Bursaspor’un çok büyük katkısı oluyor. Yeni yönetimimiz inşallah 1 yıllık süre içerisinde sağlam temeller atarsınız. Bu yıl talihsiz geçti. Avrupa’da mücadele edemiyoruz. İnşallah seneye daha güzel yerlerde oluruz” dedi.

BÖLÜKBAŞI’NDAN MÜJDE

D’ündar’ın, “Bu yıl talihsizlik oldu ve Avrupa’ya gidemedik” sözlerinin ardından konuşan Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, “UEFA’nın kararı Çarşamba günü kesinlik kazanacak. Ancak yüzde 80-90 oranında Avrupa kupalarına katılabilme şansımız var. Olursa da Bursaspor’umuz için çok güzel olacak. Bunun müjdesini de buradan vermiş olayım. Eğer olursa Avrupa Kupası maçlarımıza bütün belediye başkanlarımız ile birlikte gitmek istiyoruz. Yeni stadyumumuz yapılıyor. İnşallah en kısa sürede bitecek. İnşallah Bursaspor gelecekte çok farklı olacak” dedi.

Bölükbaşı, şunları söyledi:

“Ne kadar güzel bir tablo. Göreve geldiğimiz andan itibaren birlik ve beraberlik mesajları verdik ve bu çerçevede belediye başkanlarımız, taraftarlarımız, sivil toplum örgütlerimiz herkes bizlere ziyarette bulunuyorlar. Bu birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar, zaten bu tabloda her zaman vardı. Ziyaretleriniz ile bizi onurlandırdınız. Bu ziyaretler bizlere moral veriyor. Bu birliktelik, ortak paydamız olan Bursaspor’un güçlenmesi demektir. 7 gün 24 saat çalışma azmimiz var. İnşallah el birliği ile hep beraber Bursaspor’u güzel yerlere getireceğiz”

DÜNDAR’DAN ÖZLÜCE TESİSLERİNE ÇİM SAHA

Bölükbaşı, Osmangazi ilçesinin Türkiye’nin birçok şehrinden daha büyük olduğunu hatırlatarak, “Biliyorsunuz Özlüce Tesislerimizde yapılması gereken çim sahalarımız var. En büyük İlçe Belediyemiz Osmangazi’den istekte bulunduk. Tüm belediyelerimizden bir şeyler işitiyoruz. Geçen gün sayın başkandan tesislerimize tribünlü bir çim saha yapılması için söz aldık. Sağ olsun isteğimizi geri çevirmediler. Biz bu isteklerimizi Bursaspor için istiyoruz. Başkanımıza buradan bir kez daha, verdiği destekler için teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler: » »

Share