logo

29 Kasım 2015

Bölgesel Habercilikte Yeni Bir Yön

marasgundem

 

Artık iyiden iyiye bilişim çağına da gelmiş durumdayız. Madem ki bilişim çağına geldik o zaman kesinlikle hakkını da vermek gerekir. Biz de aynen bu çağa uyduğumuzu düşünüyorum zira bugün gazetelerimizi dahi internetten okumaya başladık üstelik bunu cebimizdeki cep telefonlarından dahi yapabiliyoruz. Aslında bakarsanız bizi bu yönde zorlayan da yine teknoloji oldu diyebiliriz. O kadar hızlı bir şekilde gelişti ki neredeyse zamana da yetişemez olduk. Bu yüzden gündemi takip etmek için böyle bir yöntemi deniyoruz. Her alanımız da teknoloji olmak zorunda çünkü bu artık bir ihtiyaç.  Sanki bunlar olmadan bir tarafımız eksikmiş ve yaşamakta zorlanıyormuş gibiyiz.  Normalde bakarsanız bunun yanlış bir düşünce olması gerekir fakat o kadar işin içine kaptırdık ki kendimizi bu kesinlikle yanlış bir durum değil.

Yani zaman akıyor ve hepimizde iş güç sahibi insanlarız ve medyayı takip etmek zorundayız medyayı takip etmenin en kolay yolu da elbette ki bu cebimizde yer alan internet ve cep telefonları. Anında aradığınız bilgiye ulaşabiliyorsunuz örneğin Maraş haber sitesi ayrıcalığı ile maraş’ ın gündemine anında hakim olabiliyorsunuz. Üstelik bu sitelerde tamamen bölgesel konulara ağırlık verildiği için merakınızı giderecek her şeyi bulabiliyorsunuz.  Yani işimiz bu kadar kolay olmuş ken ne den teknolojinin nimetlerinden de faydalanmayalım ki. Kim istemez gerek işi gerekse memleketiyle ilgili olarak gündemi yakından takip edip haberdar olmayı.

Madem Maraş haber’ den bahsettik o zaman devam edelim isterseniz Kahramanmaraş haberleri konusuna. Kahramanmaraş gerek ekonomisi gerekse insanıyla her zaman bizi kendisine hayretler içinde bırakmış olan ender şehirlerimizdendir ve bu ender şehrimizden de sondakika haberlerini almak bizim en doğal hakkımız bu sayede gerek işimize gerekse günlük hayatımıza yön verebiliriz. Bu noktadan sonra ise siz Kahramanmaraş haberleri konusunda profesyonel olan bir siteden www.marasgundem.com’dan bahsetmek istiyorum. Site tam bu yukarıda bahsetmiş olduğumuz konulara hakim ve bölgenin sesi olmuş durumda bölgeye dair tüm son dakika haberlerini site içerisinde bulabiliyorsunuz. Site içerisinde bölgesel haberlerin yanı sıra ulusal gündeme de geniş bir şekilde yer verilmiş. Görülüyor ki Türkiye bulunduğu coğrafya itibariyle sıcak gelişmelere her zaman çok açık bu nedenle her an gündem değişebiliyor. Site yapısı itibariyle ulusal gündeme de geniş ölçüde yer verdiği için anlık haberlere anında ulaşabiliyorsunuz.  Tamamen bölgesel yayın yapmıyor diyebiliriz. Bunun yanı sıra yalnızca insanları siyasi gündemle değil magazinsel olaylarla da sürekli olarak haberdar ediyor site içerisinde bu konulara da geniş bir şekilde yer verilmiş durumda. Zira spor gündemi de aynı şekilde site içerisinde yer alıyor.

Takip etmeniz açısından ideal bir site diyebilirim. Günlük gelişmeleri ve bölgesel haberleri bulabileceğiniz ender kaliteli sitelerden.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?