logo


19 Temmuz 2016

“Boğaziçi Köprüsü’nün adı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olsun” talebi

Boğaziçi Köprüsü'nün

Mirasımız Derneği Başkanı Demirci: “Boğaziçi Köprüsü’nün isminin ’15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ olarak değiştirilmesinin çok anlamlı olacağı kanaatindeyiz”

Mirasımız Derneği Başkanı Muhammed Demirci, Boğaziçi Köprüsü’nün isminin “15 Temmuz Şehitler Köprüsü” olarak değiştirilmesinin çok anlamlı olacağını bildirdi.

Demirci yaptığı yazılı açıklamada, ülke ve milletin 15 Temmuz gecesi büyük bir haşhaşi kalkışmasıyla yüz yüze geldiğini belirterek, “Milletimiz topyekun omuz omuza verip Çanakkale ruhu ile hareket ederek, bu adi darbeye bedenlerini siper etmişlerdir. Milletimizin darbeye dur dediği en önemli noktalardan biri de darbecilerin gövde gösterisi yaptıkları Boğaziçi Köprüsü olmuştur. Bu vesileyle Boğaziçi Köprüsü’nün isminin ’15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ olarak değiştirilmesinin çok anlamlı olacağı kanaatindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Bu sayede gövdesini tanklara siper eden şehitlerin anısının yaşayacağını aktaran Demirci, bu yönde bir kararın darbecilere ve darbeci zihniyete tokat gibi bir cevap olacağını kaydetti.

Etiketler:

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?