logo


Bodrum’da direniyorlar!!!

nejat-deniz_640‘Gümüşlük Direnipduru’ eylemine aralarında oyuncu Nejat İşler’in de bulunduğu yaklaşık bin 200 kişi katıldı.

Gümüşlük ile 300 metre uzunluğundaki Tavşan Adasını el ele tutarak denizden insan zinciriyle köprü oluşturan eylemciler sık sık solgan attı. Yaklaşık bir saat denizin içinde süren eylem alkışlarla sona erdi. İlçeye bağlı Gümüşlük Beldesi’nde bugün akşam saatlerinde Bodrum-Taksim Platformu tarafından düzenlenen ‘Gümüşlük Direnipduru’ eylemi renkli görüntülere sahne oldu

Ankara, İstanbul ve İzmir’den tatile gelenlerinde denizde durma eylemine büyük destek verdiği görüldü. Eyleme Ankara’dan tatile gelen 53 yaşındaki Gülay Tatar “Tatil için geldiğimiz Bodrum’dan Taksim gezi eylemlerini büyük bir dikkatle izliyoruz. Çünkü bu olaylar sadece Taksim’i değil, Tüm Türkiye’yi tüm insanları ilgilendiriyor. Bu nedenle bugün denizde düzenlenen eyleme plajdan çıkıp geldik, tatilcilerin bir saat süren eyleme destek vermeleri görülmeyi değerdi, toplumda duyarlı insan sayısının artması sevindirici, Ankara’daki eylemlere de destek vermiştik. Bodrum ve Gümüşlük’ün simgesi olan Tavşan adasında denizden eylem vermek farklı ve güzeldi” dedi. Yaklaşık bir saat süren eylem, alkışlarla sona erdi.

Etiketler: » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+8 = ?