logo


24 Haziran 2016

Bıyık bırakma modası

Son dönemlerde özellikle dizi oyuncularının bıraktığı bıyıklar Türk erkeklerinde bıyık bırakma modasını geri getirdi. Malkoçoğlu bıyığı, Karadayı bıyığı, kaytan bıyık, ülkücü bıyığı, badem bıyık, burma bıyık ve paya bıyık gibi birçok farklı modelde bıyık vardır.

Bıyık Türk kültüründe yeri olan geleneklerimizden birisidir. Sakal çıkarıcı losyon ile bıyık Türk erkeklerinin çok tercih ettiği özellikle 90lı yıllarda çok popüler olan bir modaydı. Son yıllarda azaldıktan sonra birkaç yıldan beri yakışıklı oyuncuların tercih etmesi sebebiyle yeniden patlama yaşamıştır.

İyi bir bıyık bırakmak için ortalama 2 ay kadar beklemeniz gerekir. Sakal çıkarıcı sabır isteyen bir eylemdir. Bıyık bıraktıktan sonra bıyıkları kesmek ise zordur. Bıyığa alışan gözler bıyıkların kesilmesi ile kendisini çıplak gibi hissetmektedir.

Bıyık bırakmak için gürleşmiş ve kalınlaşmış kıl yapısına sahip olmanız gerekir. Seyrek ya da boşluklar olan bıyık şekli estetik açıdan kötü görünür. Sık veya çok seyrek olmayan bıyıklar farklı şekillerde uzatılabilir.

Bıyıkların daha sık çıkması ve gürleşmesi için sarımsak özlü sakal serumu tavsiye edilmektedir. Sarımsağın etkili formülü ile hazırlanmış bu tür kozmetik sakal losyonları sakal ve bıyık bölgesinde kılların sertleşip kalınlaşmasını sağlar. İnce tüylerin kalınlaşıp uzaması bıyık bırakmak için yeterlidir. Sakal serumu kullanımı ile sakalların gürleşmesi sağlanabilir. http://www.sakalcikarici.net/ sitesine girerek sakal çıkarıcı ürünlere bakabilirsiniz.

 

Share


#

SEN DE YORUM YAZ

3+6 = ?