logo


Bitlis’te teröristler için şehitlik kuruldu!

pkk-mezar-640x360Çatışmalarda öldürülen 130 PKK mensubunun gömüldüğü Bitlis merkeze bağlı Yukarı Olek köyündeki yapımı tamamlanan sözde ‘PKK Şehitliği’, törenle açıldı

AÇILIŞA BDP’LİLER KATILDI
Açılış törenine Bdp milletvekilleri Özdal Üçer, Nazmi Gür ve Hüsamettin Zenderlioğlu, Bdp Myk üyesi Saadet Becerikli, Bdp PM üyesi Sırrı Sever, Bdp Bitlis, Batman, Muş, Van, Siirt il ve ilçe örgütleri, MEYA-DER Amed, Muş, Bitlis, Siirt temsilcileri, Tatvan, Siirt, Eruh, Varto, Bulanık, Erentepe, Güroymak, Malazgirt, Belenoluk (Heşêt) belediye başkanlarının yanı sıra binlerce kişi katıldı.

“ŞEHİTLERİMİZE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ”
Törende konuşan Bdp’li milletvekili Özdal Üçer, bugünlere Pkk’lıların ve onların silahlarının sayesinde geldiklerini söyledi. Bugünlere gelinmesi için emek sarf edenleri selamladığını belirten Üçer, şu ifadeleri kullandı: “Bizler bugün burada, bu topraklarda yaşıyorsak ödenen bedellerin sayesinde yaşıyoruz. Burada yatan bu şehitlerimize borçluyuz bunu. Halkımız dört parçada onurlu mücadelesini sürdürüyor. Bugün yine Rojava’da mücadele ediyor, özgürlüğe kadar da mücadeleye devam edeceğiz.”

DAHA ÖNCE YIKILMIŞTI
Daha önce de Bitlis merkeze bağlı Ölek köyünde inşaası devam eden ‘sözde Pkk şehitliği’ mevzuat hükümlerine aykırılık teşkil ettiği gerekçesiyle yıktırılmıştı.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+2 = ?