logo

24 Kasım 2015

Bir hiç uğruna can verdi

Bir hiç uğruna can verdi

Kocaeli’nde alkollü iki kişi, üniversiteli Burak Pehlivan’ı (21) boğazını keserek öldürdü. Babasız büyüyen saldırganlardan biri, Burak’ı kendisine “Oğlum” diye seslendiği için öldürdüğünü ileri sürdü Kocaeli’nde alkollü iki genç, Mekatronik Mühendisliği öğrencisi Burak Pehlivan’ı (21) boğazını keserek öldürdü.

Olay, Kocaeli’nde 21 Mart’ta 19.30’da yaşandı. Öğretmen Nuray Pehlivan ve emekli astsubay Abüdder Pehlivan’ın iki çocuğundan biri olan Burak Pehlivan, okul çıkışı Miralay Mümtaz Caddesi’ndeki bir çiğköfteci dükkânına girdi. Dakikalar sonra aynı mekâna Uğur Özelçi (25) ile Erkan Avcı (25) girdi. İçeridekilere selam verdi. İddiaya göre, Özelçi, “Naber lan” diye seslendi. Pehlivan, “İyiyim oğlum” diye karşılık verdi. Tartıştılar.

İki saldırgan, çiğköfteciden ayrılan Pehlivan’ın peşini bırakmadı.

Darp edilen ve kolundan yaralanan Pehlivan, kaçmaya çalıştığı sırada boğazından da bıçak darbesi aldı. Soluk borusu kesildi.

Bir büfenin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıyan olay sırasında, büfeye sığınan Pehlivan aşırı kan kaybı nedeniyle yere yığıldı. sağlık ekibi, bir saat kalp masajı yaptı ancak Pehlivan kurtarılamadı.

İki saldırgan kısa sürede yakalandı. Her ikisi de alkollü olan saldırganlardan Özelçi tutuklandı. Avcı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı. Saldırganlar, “adam öldürmek ve yasak nitelikli bıçak taşımak” suçlamalarından Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde müebbetle yargılanıyor.

Duruşma 1 Aralık’ta görülecek.

Ailenin avukatı Çetin Kezer, tutuksuz sanığın da tutuklanmasını, cinayetin ‘meşru müdafaa’ olarak değerlendirilmesini önlemek istediklerini anlattı.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?