logo


Bir hafta sonra terhis olacaktı

Bir hafta sonra terhis olacaktı

Şırnak’taki askeri araca saldırıda şehit olan jandarma er Abdülkadir Pektaş’ın, 1 hafta sonra terhis olacağı öğrenildi.

İzmir’in Buca ilçesi Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki evlerinde acı haberi alan Pektaş ailesi, evlerinin önünde taziyeleri kabul etti.Evin bulunduğu sokağa, Türk bayrağı asıldı.

ASLEN DİYARBAKIRLI OLAN AİLENİN EN KÜÇÜK ÇOCUĞU

Diyarbakırlı oldukları öğrenilen aileden baba Celal ve ağabey Uğur, taziyeleri kabul ederken gözyaşlarını tutamadı.

Uğur Pektaş, gazetecilere, 6 ay önce izne gelip düğününe katılan kardeşiyle en son telefonda dün konuştuğunu belirterek, “Kardeşim, askerde mayın dedektörü kullanıyordu. Cuma günü terhis olacaktı. Son konuşmamızda, dışarı çıkarmadıklarını anlatmıştı. Çok üzgünüz” diye konuştu.

ALEM DİSKODA, BİZ Cudi’DE GABAR’DA

Bu arada, 4 kardeşin en küçüğü olduğu öğrenilen 21 yaşındaki Abdülkadir Pektaş’ın, bir sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında, “Alem diskoda barda, biz Cudi’de Gabar’da” yazdığı, 31 Temmuz Cuma günü de “Sana söylüyorum hey çok bilmiş hayat, bak sana rağmen mutluyuz inat” yazdığı gözlendi.

Pektaş’ın cenazesinin, yarın Beşikçioğlu Camisi’nde kılınacak namaz ve askeri törenin ardından, Kadifekale Şehitliği’ne defnedilmesi bekleniyor.

şehit

NE OLMUŞTU?

Şırnak’ın merkeze bağlı Araköy köyü mevkisinde, terör örgütü PKK mensuplarının yola döşediği patlayıcının, askeri aracın geçişi sırasında patlatılması ve ardından teröristlerin roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırması sonucu araçtaki uzman çavuş ve er şehit olmuş, bir er ve köy korucusu yaralanmıştı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+1 = ?