logo


Bigiad Başkanı Peker Soma’da

Bitlis Genç İşadamları Derneği (BİGİAD) Başkanı M. Zeki Peker, 301 madencinin hayatını kaybettiği Soma’da temaslarda bulundu.

Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazası sonrası bölgeye giden heyetler arasında Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) da yer aldı. TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral ve Bitlis Genç İşadamları Derneği (BİGİAD) Başkanı Zeki Peker ile beraberindekiler, Soma’da çok sayıda ziyaret ve görüşme gerçekleştirdi. Temaslarına Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı’yı ziyaret ederek başlayan heyet, gelişmeler ve ihtiyaç duyulan konular hakkında bilgi aldı. Ziyarette konuşan işadamları, “Yardımlar konusunda her türlü desteğe hazırız. Şehit yakınlarının ihtiyaçların gidermek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

BİGİAD’ı temsilen Başkan Zeki Peker’in yer aldığı işadamı heyeti, kaymakamlık çıkışı bir grup maden işçisiyle görüştükten sonra, bu talihsiz kazada yaşamını yitiren maden şehitlerinden bazılarının ailelerine konuk oldu. Evlerine gittikleri ailelerin çocuklarına hediyeler götüren işadamları, ölen madencilerin eşleri ve diğer yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti. Pek çoğu zor koşullarda yaşam mücadelesi veren, kayıpların şokunu üzerlerinden atamayan ailelerin konutlerine konuk olan işadamları, özellikle çocuklara yakın ilgi gösterdi. BİGİAD Başkanı Zeki Peker ile oğlu Emre Peker de; aile fertleriyle sohbet ederek, ihtiyaçlarını öğrenmeye çalıştılar. Telefonlarını da aile fertlerine veren Peker, “Her türlü ihtiyacınız için bizleri arayabilirsiniz” dedi.

Etiketler: »

Share