logo

Beylikdüzü’nde Boşanma Avukatı

Kişilerin evliliklerini sonlandırmak istediklerinde yapacakları ilk iş boşanma dilekçelerini aile mahkemelerine iletmek olacaktır. Boşanma davalarında avukat tutma zorunluluğu yoktur. Ancak yasal süreçlere ve yasal dile hakim olunmadığı durumlarda, süreç istenmeyecek şekilde ve istenmeyecek kadar uzayabilir. Bu bağlamda boşanma davalarında avukat desteği alınması, tüm boşanma türleri ve tüm boşanacak çiftler için tavsiye edilmektedir.

Boşanma davasında avukat desteği alındığı zaman; yasal süreçlere en hakim olan kişiler olan avukatlar, çiftlerin boşanma taleplerini en hızlı biçimde aile mahkemelerine iletecek ve sürecin olabilen en hızlı biçimde sonlanmasını sağlayacaklardır. Ayrıca evlilik süreci boyunca yasal olarak edinilen hakların, evlilik sonrasında nasıl hal alacağı konusunda da en iyi yön verecek yine avukatlar olmaktadır. Kişiler, tüm bu olumlu sonuçlardan yararlanmak istediğinde ve bir avukat desteği almak istediklerinde, yaşadıkları ilde, ikametlerinin bulunduğu ilçedeki avukatlardan destek alabilirler. İstanbul Beylikdüzü’nde ikamet ediliyorsa; Beylikdüzü avukatları içinden, karşılıklı güven sağlanabilecek bir avukatla anlaşıp, sürecin en sağlıklı biçimde sonlanması sağlanabilir.

Boşanma Davalarında Avukatın Rolü

Anlaşmalı boşanma davasında çiftler; nafaka, tazminat, velayet ve mal paylaşımı konularında anlaşmıştır. Avukatların buradaki rolü, anlaşılan tüm konularda ve aile mahkemesinin istediği konularda, hukuksal ifade sınırları içinde protokol hazırlamaktır. Süreç başlatılmadan önce, aile mahkemelerine verilecek dilekçede de aynı şekilde uygun bir dil kullanımı önemlidir. Beylikdüzü boşanma avukatı, tüm bu noktalarda devreye girerek, kişiler adına dilekçe yazma, protokollerini oluşturma ve süreci en doğru şekilde yöneterek en kısa biçimde sürecin sonlandırma görevlerini en iyi şekilde yapacaktır.

Çekişmeli boşanma davası; çiftler kendi aralarında mal paylaşımı, velayet, nafaka ya da tazminat konularından biri üzerinde bile anlaşamaması ya da çiftlerin evliliklerinin bir yılı doldurmadığı sonucu görülür. Bu noktada bir avukattan destek alınmasıyla; dava açan kişinin yasalar önündeki haklarının en iyi şekilde korunması, mal paylaşımı, velayet, tazminat ya da nafaka konularını olabilecek en uygun şekilde ifade edilmesi sağlanmış olacaktır. Beylikdüzü’nde görülecek boşanma davaları için İstanbul Beylikdüzü avukat alınarak, tüm sürecin en iyi şekilde yönetilmesi ve en kısa sürede sonlandırılması sağlanmış olur.

 

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?