logo


Beşir Atalay: Adayımız bu ayın ortasında açıklanır

beşiratalay633AK Parti olarak Cumhurbaşkanı adayını belirlediklerini açıklayan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, muhalefetin adayını beklediklerini ve kendi adaylarının bu ayın ortasında açıklanabileceğini söyledi.

Kırıkkale Güç Birliği toplantısı için şehre gelen Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir araya gelerek ağustosta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için çatı aday önerisi görüşmesini değerlendirdi. Bunların beklenen çalışmalar olduğunu ifade eden Atalay, “Tabi tarih yaklaşıyor. Bildiğiniz gibi her ne kadar bir araya gelip, biz ittifak yapıyoruz demeseler de, bu 2 parti ana muhalefetle diğer muhalefet, bazen biz yavru muhalefet, ikisi aslında görünmez bir ittifak ve koalisyonu yaptılar. Yerel seçimlerde. Yani birbirlerinin adaylarına bir anlaşmayla destek verdiler. Ankara’da MHP’nin adayını CHP aday yaptı ve MHP’de buna destek verdi. Kırıkkale’de MHP’nin adayına CHP destek verdi. Bunlar oldu. Şimdi bunu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de ilerletmek istiyorlar.” dedi.

PKK terör örgütü tarafından kaçırılan çocuklara da değinen Atalay, şu şekilde konuştu: “Annelerin acılarını ve duygularını paylaşıyoruz. Önemli bir eylem olarak görüyorum. Annelerin böyle bir tavır geliştirmesi önemlidir. Bu çözüm süreçleri daima söylüyorum, inişler ve çıkışlar yaşanır. Çözüm süreci daima düz bir yol değildir. Bu süreçleri sabote etmek isteyenler, çalışmaları artıyor. Son zamanlarda sizlerin de takip ettiği gibi bu konuda çok önemli görüşmeler, toplantılar çalışmalar oldu ve gelişmeler var. Tam da bu sırada bölgede bazı hareketlilik gelişiyor. Yani örgütün oralarda gereksiz aktiviteler, vatandaşı rahatsız edici. Başka yerlerde çözüm sürecini sabote edici bazı yayınları ve beyanatları görüyoruz. Bunların hiçbirini tesadüfi gelişmeler olarak görmüyoruz ve değerlendirmiyoruz. Türkiye bu büyük sorunu çözme yolunda mesafe aldıkça birileri de sorunu çözmemek için engeller çıkartıyor.”

Etiketler: » » »

Share