logo


Beşiktaş’ta büyük kayıp

bjk logoKartal, yeni sezonda Recep Tayyip Erdoğan Stadı tercihiyle 25 milyon liralık bilet, kombine ve ürün satış gelirlerine elveda diyecek. Siyah-beyazlılar derbi ve kupa maçlarını başka statta oynayacaklar.

Kartal, yeni sezonda Recep Tayyip Erdoğan Stadı tercihiyle 25 milyon liralık bilet, kombine ve ürün satış gelirlerine elveda diyecek. Siyah-beyazlılar derbi ve kupa maçlarını başka statta oynayacaklar.

İnönü Stadı’nın yenilenmesi nedeniyle Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nı tercih eden Beşiktaş, Şükrü Saracoğlu ile TT Arena’da oynamayacak olması nedeniyle önemli maddi zarara uğrayacak. Siyah – beyazlı yönetimin zararının yaklaşık 25 milyon lira olması tahmin ediliyor.

Kartal, büyük bir statta oynayacağını planlayarak, yeni sezonda kasasına 50 milyon TL koymayı hedefliyordu. Ancak Adebayor transferinin bir türlü gerçekleşmemesi ve stat tercihi nedeniyle önemli bir miktarda mali zarara uğrayacak olan siyah-beyazlılar, bilet ve ürün satışından gelecek yaklaşık 25 milyon lira ile yetinecek. Beşiktaş, yıldız bir oyuncu transfer ederek, forma satışlarıyla bu açığı kapatmaya çaba gösterecek.

Ronaldinho ve Adebayor gibi bir yıldızı transfer ederek hem 14 bin kombine satıp, hem de ürün satışlarını arttırmayı hedefleyen yönetim dün de bir açıklama yaparak Kasımpaşa ile stat konusunda anlaşma yapıldığını bildirdi. Açıklamada, “Kulübümüz, 2013-14 sezonunda Süper Ligi’ndeki derbi müsabakaları ve kupa karşılaşmaları haricindeki tüm iç saha maçlarını, Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda oynamak üzere Kasımpaşa ile sözleşme imzalamıştır” denildi.

Dün çekilen fikstüre göre ilk maçın Trabzonspor ile oynanacak olması şimdiden yönetimi maddi açıdan heyecanlandırmaya başladı. Yönetimin çoğunluğu, hasılat açısından bu maçın mutlaka Olimpiyat Stadı’nda oynanması ve gerekirse rakibe ayrılan kontenjanın da arttırılması yönünde görüş bildirdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+5 = ?