logo


07 Temmuz 2013

Beşiktaş Tolga’yı bitirdi!

EROL DEMIRKOLBeşiktaş’ın, uzun süredir transfer etmek adına çaba sarf ettiği Tolga Zengin’in bonservisini almak için Trabzonspor ile anlaştığı iddia edildi.

Beşiktaş’ın, son bir aydır kadrosuna katmak için temaslarını sürdürdüğü Tolga Zengin’in transferinde mutlu sona ulaştığı ileri sürüldü. Siyah Beyazlı kulübün bu akşam yaptığı son görüşmeler sonrası Trabzonspor ile anlaşmaya vardığı belirtildi.

DHA’nın haberine göre, Beşiktaş, Tolga’nın bonservis bedeli olarak Bordo-Mavili kulübe yaklaşık 3 milyon Euro ödeyecek. Ayrıca iki ekip sezon öncesi hasılatı Trabzonspor’a kalacak hazırlık maçında karşı karşıya gelecek.

İki kulüp arasında ödeme planları konuşulurken, Trabzonspor’un Tolga Zengin’in bonservisine ödenecek parayı nakit olarak istediği kaydedildi. Bu arada 4 sezonluğuna Beşiktaş ile anlaşmaya varan Tolga Zengin’in Siyah Beyazlılardan yıllık 1 milyon 600 bin Euro alacağı, Trabzonspor’daki alacaklarından ise feragat ettiği belirtildi.

Tolga’nın Trabzonspor’un Davraz’daki kampından ayrılıp, iki gün içinde Beşiktaş’ın Almanya’da yaptığı kampa dahil olması bekleniyor.

Beşiktaş, transfer döneminin başından bu yana anlaşma zemini aradığı Trabzonspor kulübünün yüksek fiyat vermesi nedeniyle bir süre görüşmeleri dondurmuştu. Kısa süre önce açıklama yapan Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kavalcı, Tolga Zengin ile her konuda anlaştıklarını söylemiş ve Trabzonspor’un bonservis bedelinde istediği yüksek rakamda indirim yapmadığını belirterek devreye Başkan Fikret Orman’ın girdiğini ifade etmişti.

Etiketler: » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+5 = ?