logo


18 Temmuz 2013

Beşiktaş kalecisini buldu!

tolga_zenginBeşiktaş Tolga Zengin için 2 milyon 750 bin Euro’ya Trabzon ile el sıkıştı.

Beşiktaş Tolga Zengin için 2 milyon 750 bin Euro’ya Trabzon ile el sıkıştı.

Siyah beyazlı kulüp, uzun süredir peşinde olduğu ve zaman zaman iplerin koptuğu Tolga Zengin transferinde nihayet Trabzonspor’u ikna etti. Milli kaleci 4 yıllık imza atacak. VE Beşiktaş, Tolga Zengin’de mutlu son… Siyah beyazlılar uzun süredir renklerine bağlamak istediği Trabzonsporlu Tolgan Zengin için anlaşmaya vardı.

Siyah beyazlı yönetim, bordo mavili yönetim ile 2 milyon 750 bin Euro karşılığında el sıkıştı. Siyah beyazlılar Zengin ile de 4 yıllık anlaşmaya imza koyacak.

Transferin gerçekleşmesinde işadamı Ali Ağaoğlu da aracılık yaptı. Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin yakın arkadaşı olan Ağaoğlu da görüşmelerde devreye girerek Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun ikna olmasını sağladı. Ayrıca Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da muadilini arayarak “Bu işi daha fazla uzatmayalım. Biz iki kardeş kulübüz” dedi. Bu yoğun baskı üzerine Hacıosmanoğlu da ikna oldu ve transfere yol verdi.

KALEDEKİ İSTİKRARSIZLIK BİTECEK Mİ?

Kolombiyalı Oscar Cordoba’dan sonra Hakan Arıkan ve Rüştü Reçber gibi isimlere rağmen kalesinde bir türlü istikrarı yakalayamayan Beşiktaş, bir numarasını artık milli kaleci Tolga Zengin’e emanet edecek. Özellikle son iki yılda ortaya koyduğu performans ile yeniden çıkış yapan Zengin, sağlık sorunları yaşayan annesinin İstanbul’da tedavi görmesi nedeniyle Trabzon’dan ayrılmayı isteyen Zengin, Beşiktaş’ın teklifini kabul etmişti. Ancak, 3 milyon Euro isteyen bordo mavili yönetim, 2.5 milyon Euro öneren Beşiktaş’a geçen hafta rest çekince transfer çıkmaza girmişti. Bordo mavililerin başkanı Hacıosmanoğlu, ‘2.5 milyon Euro artı hazırlık maçı hasılatı’ öneren siyah beyazlıların teklifinin komik olduğunu söylerken, “Tolga her yere gidebilir ama Beşiktaş’a asla” demişti. Öte yandan Beşiktaş, yeni sezonda maçlarını Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda oynayacağını dün Kamu Aydınlatma Platformu’na da bildirdi.

Etiketler: » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+4 = ?