logo


Berlusconi’ye Şok Ceza!

berlusconiEski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, reşit olmayan bir kızla para karşılığı ilişkiye girmekten dolayı yargılandığı davada 7 yıl hapse mahkum oldu.

Berlusconi, reşit olmayan ‘Ruby’ takma adlı Fas asıllı dansçı Kerime El Mahruk’la para karşılığı cinsel ilişkiye girmek ve yetkilerini kötüye kullanmaktan toplam yedi yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca hakkında ömür boyu siyasetten men kararı da alınan 76 yaşındaki deneyimli politikacının bu kararı temyiz hakkı bulunuyor.

Milano’daki villası Arcore’de verdiği meşhur ‘bunga bunga’ partileri, İtalyan siyasetinin en renkli simalarından Berlusconi’nin başını yaktı. Geçtiğimiz günlerde “vergi kaçakçılığı” suçundan 4 yıl hapse ve 5 yıl siyasetten men cezasına çarptırılmış olan Berlusconi’ye adalet kanadından bir kötü haber daha geldi. Milano 4’üncü Ceza Mahkemesi’nde 27 aydan beri toplam 50 celse gerçekleştirilen ve ‘Rubygate’ olarak anılan dava karara bağlandı.
Yaklaşık 7 saat boyunca vereceği kararı müzakere eden Mahkeme Heyeti, Berlusconi’yi 7 yıl hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

Hafta sonunu Milano’da geçiren Berlusconi’nin, çıkacak kararı beklemek üzere Roma’ya dönmek yerine burada, ‘bunga bunga’ partilerini düzenlediği Villa Arcore’de kalmayı tercih ettiği bildirildi.

Öte yandan, peş peşe cezalar almaya devam eden Berlusconi’nin, 5 bakan verdiği hükümetten desteğini çekme riski geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti. Gözler, bu karar üzerine açıklama yapması beklenen Berlusconi’de.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+2 = ?