logo


Berkin Elvan son yolculuğuna uğurlanıyor

berkin-elvan-640x360Gezi Parkı eylemlerinde yaralanan ve 9 ay süren yaşam mücadelesini dün kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan, bugün toprağa veriliyor

Öğle saatlerinde düzenlenecek törenden saatler önce binlerce insan cenazenin bulunduğu Okmeydanı Cemevi’ne akın etti. Cemevi’nin önündeki kalabalık her dakika artıyor.

Vurulduğunda 45 olan kilosu 16’ya düşen, 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın dün sabah saatlerinde hayatını kaybetmesi üzerine grupların Okmeydanı ve çevresinde bekleyişi sabaha kadar devam etti. Grup üyeleri, Okmeydanı Cemevi’ne çıkan caddelerin girişlerine barikatlar kurup ateş yaktı. Barikatların etrafına da Berkin Elvan’ın fotoğrafları asıldı.

Grup üyeleri, Okmeydanı Cemevi’ne çıkan caddelerin girişlerine barikatlar kurup ateş yaktı. Barikatların etrafına da Berkin Elvan’ın fotoğrafları asıldı.

CEMEVİ ÖNÜNDEKİ KALABALIK ARTIYOR

Berkin Elvan’ın cenazesinin bulunduğu Okmeydanı Cemevi önünde kalabalık her geçen dakika artıyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren Okmeydanı Cemevi önünde toplanan vatandaşlar, ‘Umudun çocuğu Berkin Elvan’, ‘Katil devlet hesap verecek’, ’15’inde bir fidan Berkin Elvan’ şeklinde sloganlar attı. Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan da taziyeleri kabul ederken, cemevi içinde karanfiller içinde Berkin Elvan köşesi dikkat çekti. Berkin Elvan’ın cenazesi için saat 12.00’de Okmeydanı Cemevi’nde tören yapılacak.

Törenin ardından Şişli’ye yürünecek ve daha sonra cenaze burada oluşturulacak kortejle birlikte Feriköy Mezarlığı’na defnedilecek.

Cenazenin bulunduğu Okmeydanı’nda bölge esnafının sabah kepenk açmadığı görülürken, Okmeydanı Cemevi sabahın erken saatlerinden itibaren dolmaya başladı.

Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan da taziyeleri kabul ederken, cemevi içinde karanfiller içinde Berkin Elvan köşesi dikkat çekti.

AMBULANSLAR DA BEKLİYOR
Şişli Belediyesi’nin iki ambulansı da Okmeydanı Cemevi’nin önünde bekliyor.

İLK ÇELENK KILIÇDAROĞLU’NDAN
Cemevine ilk çelenk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi, alkışlandı.

ACILI ANNELER BİRBİRLERİNE SARILIP AĞLADI
Ankara’da Gezi eylemleri sırasında polisin silahından çıkan kurşunla ölen Ethem Sarısülük’ün ailesi geldiğinde alkış ve sloganlarla karşılandı. Ethem’in annesi, Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan’a sarılıp ağladı.

MUSTAFA SARIGÜL İLK GELEN SİYASİ İSİM
Cenaze için cemevine ilk gelen isim CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül oldu. Sarıgül geldiğinde kalabalık alkışladı.
METROBÜS DURAĞINDA İLGİNÇ PROTESTO
Okmeydanı’nda otobüs durağında elinde ‘Ben Berkin Elvan’ım’ yazan bir kağıt ve boynuna astığı ekmekle bekleyen genç dikkat çekti.

haberprotesto633

Etiketler:

Share