logo


07 Mart 2015

Berkin Elvan için anma

I07142700Gezi Parkı olayları sırasında polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren Berkin Elvan için anma etkinliği düzenlendi. Berkin için ilk tören Okmeydanı Cemevi’ndeydi. Berkin için gelenler arasında HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve emekli Albay Dursun Çiçek de vardı. Çiçek, Demirtaş ve HDP heyetiyle yan yana oturdu. Daha sonra binlerce kişi Okmeydanı’ndan Feriköy’e, Berkin’in mezarına yürüdü.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN!

İlk olarak Elvan için Okmeydanı Cemevi’nde yemek verildi. Törene CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP’li Umut Oran, Sezgin Tanrıkulu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ergenekon ve Balyoz davası sanıklarından emekli Kurmay Albay Dursun Çiçek, Berkin Elvan’ın ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı.Okmeydanı girişi Berkin Elvan’ın fotoğraflarından oluşan pankartlarla süslendi.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN!

Öte yandan Okmeydanı ve çevresinde polis ekiplerinin olmaması dikkat çekti.

Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan, “Bugün Berkin’imizin yıl yemeği var. Ondan sonra da örf adetlerimize göre mezarına gitmeyi düşünüyoruz” dedi.
Bugün ülkede adaletin olmadığını söyleyen Sami Elvan, “Hala Berkin’in katillerinin ortada olmadığını görüyoruz. Hala Berkin’in katilleri hayatlarını devam ettiriyor. Ama bizim çocuğumuz ortada yok. Herkesin bu davanın peşinde olmasını istiyorum” diye konuştu.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN!

BERKİN’İN VURULDUĞU YERDE

Okmeydanı Cemevi’nde başlayan anma, Berkin’in vurulduğu yerde devam etti.
Pankart ve sloganlar eşliğinde yürüyen binlerce kişi, Okmeydanı’ndan Feriköy Mezarlığı’na yürüdü.
Polis ekipleri, kalabalığın yürüyüş istikametindeki yolları trafiğe kapattı. TOMA ve çevik kuvvet ekipleri de yürüyen grubun arkasından takip etti.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN!

”OĞLUM BU ÜLKEYE GÜNEŞ DOĞSUN DİYE BUGÜN TOPRAK ALTINDA”

Baba Sami Elvan, ”Benim oğlum bu ülkeye güneş doğsun diye bugün toprak altında. Gezi’de yaralanan pek çok kişinin davası bile açılmadı. Hangi görüşten olursak olalım bir arada olalım, mücadele edelim” dedi.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN!


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+2 = ?