logo


Belediye otobüsünde sapık skandalı

belediye-otobusunde-sapik-skandali-7482050

İstanbul’da iki genç kadın iş dönüşü hayatlarının en büyük kabusunu yaşadı. Silivri-Yenibosna hattındaki otobüse binen iki kadın ‘sakatım’ diyen yaşlı adamın cinsel saldırısına maruz kaldı.

10 Ağustos gecesi yaşanan olay şöyle gelişti. Saat 21.30 sıralarında işten Yenibosna’daki evlerine gitmek için Silivri’den otobüse binen 20’li yaşlardaki iki kadın ve yaşlı bir adamın oturduğu en arka koltuğa geçerek boş yerlere oturdular. O sırada cam kenarında oturan yaşlı adam sakat olduğunu belirterek iki bacağı aralık oturmak zorunda olduğunu söyledi. Bir süre sonra U.S. isimli şahsın bacağına dokunduğunu hisseden ve nefes alışlarının da değiştiğini belirten genç kızlardan biri, arkadaşına durumu anlattı. O anda yaşlı adamın ne yaptığına bakan arkadaşı ise iğrenç manzara ile karşılaştı…
Yaşadıkları kabusun ardından polisi arayan ve şahıstan şikayetçi olan genç kız olayın devamını şöyle anlattı:

NEFES ALIP VERMESİ DEĞİŞTİ

“Ben U.S. isimli şahsın yanına oturdum arkadaşım da benim yanıma oturdu. Ben arkadaşımla konuştuğum için yüzüm arkadaşıma sırtım ise şahsa dönük vaziyetteydi. Otobüs Gümüşpala Mahallesi E-5 yan yoldan Şükrübey Durağı’na yaklaştığı sırada bacağıma şahsın dokunduğunu hissettim. Ancak önce sakat diye bacağını ovuyor benim de bacağıma bu nedenle dokunmuş olabilir diye düşündüm. Ama şahıs bacağımı ellemeye devam etti. Nefes alıp vermesi de değişmişti. Ben bunun üzerine şahsa bakamadım. Arkadaşıma bir bak ne yapıyor dedim. Arkadaşım şahsa baktı bana hiç bir şey söylemeden ‘kalk buradan’ dedi. Arkadaşım bana şahsın cinsel organının açık olduğunu eliyle cinsel organını okşadığını söyledi. Birlikte arka koltuktan kalktık ve şoförün yanına gidip durumu anlattık. Ardından hemen polisi aradık. Otobüs şoförü de adam en arkada oturuyor diye arka kapıyı açmadı ve durakta polisi bekledik.

KOLUM UYUŞTU! KONUŞAMADIM…

O sırada otobüstekiler neden beklediğine dair şoföre sorunca arkadaşım dayanamadı ve ‘polis bekliyoruz’ dedi. Yolculardan bir kaçı arkadaşıma ‘bu kadar insanı ne diye bekletiyorsunuz’ diye bağırdı. Bu arada benim kolum uyuşmuş konuşamıyorum ve birden ağlamaya başladım sonrada bağırdım. Herkes bir anda sustu ama adamda da durumu anladı. Tam o anlarda polis de geldi. Otobüs şoförü kapıyı açar açmaz U.S. isimli şahısta indi. Polis durağa doğru hızla hareket eden adamı yakalayıp araca bindirdi. Beni ve arkadaşımı da aynı araca alarak karakola götürdü.

Daha önce pasaport almak için girdiğim karakola bu kez cinsel bir saldırının mağduru olarak girdim. İlk kez böyle bir durumla karşılaşmanın verdiği korku ve stresle ağlaya devam ediyordum. Polis memurları olayın ilk anından iadelerimiz alınıp karakoldan ayrıldığımız sürece kadar olabildiğince bize destek olmaya çalıştılar. Özellikle diğerlerinden yaşça büyük olan bir polis memuru bize çay getirip bir de şunları söyleyince bu olayın peşini bırakmama kararlılığımız daha da arttı: ‘Benim de kızım var. Siz şikayetçi olmasaydınız yarın onun yanına oturacaktı ve ona da yanı şeyi yapacaktı.’

fft16_mf7482210

Kaynak:Milliyet

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

10+8 = ?