logo


23 Mart 2016

Belçika – Portekiz maçı iptal edildi

Belçika – Portekiz maçı iptal edildi

Belçika ile Portekiz arasında 29 Mart’ta oynanması planlanan hazırlık maçı terör olayları nedeniyle iptal edildi.

Avrupa, terör olayları nedeniyle büyük bir şok yaşıyor. Dün yaşanan ve Belçika’nın başkenti Brüksel’i kana bulayan bombalı saldırılar sporu da sarsmaya devam ediyor.

Önümüzdeki yaz Fransa’da düzenlenecek olan EURO 2016’ya hazırlanan Belçika, terör saldırılarından en çok etkilenen takım konumunda… İki gündür antrenmana çıkmayan Belçika’nın, önümüzdeki salı günü Portekiz ile oynayacağı hazırlık maçı da terör ve güvenlik gerekçesi nedeniyle iptal edildi.
Belçika Futbol Federasyonu’dan yapılan resmi açıklamada “Portekiz ile oynanacak olan hazırlık karşılaşması, terör saldırıları ve güvenlik gerekçesi ile iptal edilmiştir” denildi.

DÖRT FUTBOLCU TÜRKİYE’YE DÖNECEK

İki takımın milli takım aday kadrosunda Türkiye’de forma giyen Bruno Alves, Luis Nani, Ricardo Quaresma ve Jason Denayer de yer alıyor. Karşılaşmanın iptal edilmesinin ardından Denayer’in ilk fırsatta, Alves, Nani ve Quaresma ise Portekiz’in 25 Mart Cuma günü Bulgaristan ile oynayacağı hazırlık maçının ardından Türkiye’de geri dönmesi bekleniyor.

Milli Takım yetkilileri de Brüksel’de meydana gelen saldırıların ardından, dün ve bugün yapılması gereken antrenmanları iptal etmişti. Daha önce Fransa’da düzenlenen bombalı saldırılar sonrasında Almanya ile Hollanda arasında yapılması planlanan hazırlık karşılaşması da aynı gerekçeler nedeniyle oynanmamıştı.

Kaynak:amkspor.com

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

3+8 = ?