logo

BEL VE BOYUN FITIĞINDA AMELİYATSIZ ÇÖZÜM

Bel ve boyun fıtığı, dünyanın birçok yerinde ve ülkemizde yaygın görülen bir rahatsızlıktır. Genellikle 30-60 yaş aralığında sık rastlansa da, bel ve boyun fıtığı için yaş grubundan ziyade içinde bulunulan risk faktörleri önem arz eder. Obezite, hareketsizlik, sigara içmek, günlük yaşantıda omurga fizyolojisine uygun hareket etmemek gibi sebepler bel ve boyun fıtığına sebep olabilir. Toplumumuzda sık görülen bir rahatsızlık olması sebebiyle insanlar geçici çözümlerle yetinmeyi tercih edebiliyor, tedavi olmak yerine bu rahatsızlığa geçici çözümler üreterek yaşamını sürdürmeyi seçebiliyorlar. Ancak fıtık problemi sanılanın aksine oldukça tehlikeli bir sağlık sorunudur. Doğru ve zamanında bir tedavi uygulanmayan bel ve boyun fıtığı sorunları, daha ciddi problemlere yol açabilir.  Hatta bu problemler felç geçirmeye (inme) kadar uzanabilir.

Bel fıtığı için pek çok tedavi merkezi mevcuttur. Ancak bu tedavi merkezlerinin tamamı tedaviyi doğru bir şekilde ve zamanında uygulayamayabilir. Anima Rapha Manuel Terapi ve Refleksoloji Merkezi, bel ve boyun fıtığı dahil olmak üzere pek çok sağlık problemine kalıcı ve başarılı tedaviler uygulamaktadır. Fizyoterapist Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa ve deneyimli ekibi, kurmuş oldukları bu sağlık merkezi sayesinde insanların fizyolojik problemleriyle yakından ilgilenerek, mevcut sağlık sorunlarına en mantıklı çözümler üretiyor.

Anima Rapha, toplumda çok sık görülen bel fıtığı problemi için farklı tedaviler uygulayarak, sorunu kalıcı olarak ortadan kaldırıyor. Üstelik bu işlemleri bıçak altına yatarak değil, çoğu zaman fizyoterapik yöntemlerle başarıyor.

Anima Rapha’nın deneyimli sağlık ekibi tıpkı bel fıtığında olduğu gibi, boyun fıtığı tedavisinde de kendilerine has, işe yaradığı ve problemleri kalıcı olarak ortadan kaldırdığı kanıtlanmış yöntemler kullanarak, hastalarına sağlıklı bir gelecek imkanı sunuyor. Manuel terapi ismi verilen tedavi yöntemi sayesinde bel fıtığı ve boyun fıtığına bağlı ağrı ve acılar yaşam boyu ortadan kalkıyor.

Anıma Rapha’nın tedavi ettiği bir diğer rahatsızlık da skolyoz adı verilen omurga rahatsızlığı. Halk arasında ismi çok yaygın kullanılmasa da, tedavi edilmediğinde ciddi problemlere yol açabiliyor. Dahası günlük yaşantıyı yaşanmaz bir hale getiriyor. Skolyoz rahatsızlığı kısaca omurganın yana eğriliği olarak açıklanabilir.

Anima Rapha Manuel Terapi ve Refleksoloji Merkezi, Ankara-Çankaya’da hastalarını tedavi etmeyi bekliyor.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?