logo


“Beklediğimiz oranda oy almadık”

kilicdaroglu-640x360CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, istifa edeceği iddialarını yalanladı. Seçim sonuçlarını da değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Beklediğimiz oranda oy almadık” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere basın mensuplarının karşısına geçti. Kılıçdaroğlu, “Biz seçimlere girdik. Önce halkın büyük oranda katılımı bizim açımızdan son derece mutluluk verici. Her oya saygımız var. Oy kullanan yurttaşların tamamını kutluyorum. Tek şey istemiştim. Sandığa giderken vicdanınız sesini dinleyin. Bizim eleştirmeye hakkımız yoktur” dedi.

İstifa edeceği söylentilerini değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Biz sonuna kadar mücadele edeceğiz. Hiç kimse unutmasın. Güçlenerek geliyoruz. Tüm seçim sonuçlarına bakın. Beklediğimiz oranda oy almadık. Kararlılıkla gidiyoruz. Ağır ağır gidiyoruz. Biz halkın yanındayız” diye konuştu.

Bir kaç bölgede seçim sonuçlarına itiraz edeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, “Ankara dahil bir çok yerde itirazlarımızı yapacağız. Elimden geleni yaptım. Bu benim görevim görevimi yaptım. Eksiğim olabilir ama görevimi yaptım. Cemaatle işbirliği uydurma” ifadelerini kullandı.


Share