logo


‘Beğenmedim’ butonuyla ilgili Zuckerberg’ten açıklama!

Mark-Zuckerberg-yagmurhaberSosyal paylaşım sitesi Facebook’un yaratıcısı Mark Zuckerberg, gönderilere ‘beğen’ butonu yanı sıra ‘beğenme’ butonu eklenmesi fikrine sıcak bakmadıklarını açıkladı.

Şirketin Kaliforniya eyaletindeki merkezinde düzenlenen bir soru-cevap etkinliğine katılan Mark Zuckerberg, kullanıcıların paylaşımlara tepkilerini çeşitlendirmek istediklerini ancak ‘beğenme’ butonu eklenmesinin doğru bir karar olmadığını düşündüklerini söyledi.

Al Jazeera’de yer alan habere göre, paylaşımlara verilen tepkilerin daha çeşitli ve tüm duyguları yansıtacak tepkiler olmasını için çalıştıklarını söyleyen Facebook CEO’su, insanların arkadaşlarıyla paylaştıkları hastalık ve ölüm gibi kötü haberler için ‘beğen’ veya ‘beğenme’ gibi yargılamaların yakışıksız ifadeler olacağını belirtti.

‘BUNU YAPMANIN DOĞRU YOLUNU BULMALIYIZ’

Facebook ekibi olarak daha geniş çaplı ifade seçenekleri üzerinde çalıştıklarını söyleyen Zuckerberg, kısa vadede henüz bir çözüm bulunmadığını söyledi. “Bunu yapmanın doğru yolunu bulmalıyız” diyen Mark Zuckerberg, şimdilik kullanıcıların paylaşımlara yorum yazmalarının geçerli yöntem olduğunu vurguladı.

Sosyal medya uzmanları ise Facebook’un bu çekincesinin pazarlama taktikleriyle de ilgili olduğunu düşünüyor. Kullanıcıların sıkça maruz kaldığı Reklam gönderilerinin ‘beğenme’ butonuyla görülmesinin reklam verenler açısından itibar kaybına yol açması fikri, Facebook yönetimini endişelendiriyor.

Etiketler: » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+3 = ?