logo


29 Eylül 2018

Bebeklerde Kaşlarda Konak

Bebeklerde Kaşlarda Konak

Yenidoğan deri hastalıkları ebeveynlerin başını en çok ağrıtan meselelerin başında geliyor. Özellikle de bu hastalıkları gören ailelerin sık sık kendilerini suçlaması büyük huzursuzluklara yok açabiliyor. İşte konak oluşumu da böyle bir rahatsızlık olarak öne çıkıyor. İsilik ve pişikle birlikte konak özellikle bebekler 0-3 aylıkken sıklıkla rastlanabilen bir hastalık. 2 yaşına gelene kadar da görülme riski var. Genel itibariyle saç derisinde daha çok rastlanan bu hastalık kimi zaman bebeklerin yüzünde, özellikle göz çevresi ve kaş bölgesinde de kendini gösterebiliyor. Bebeklerde kaşlarda konak oluşumu genelde saç derisinde oluşan konağı takiben ortaya çıkıyor. Kaşlarda konak oluşumu dışında yine kulak arkaları, bez bölgesi, koltuk altı gibi yerlerde de sıklıkla rastladığımız konağın bu bölgelerde oluşması tesadüf değil.

Zira konak oluşumu daha çok nemli ve havasız kalan vücut bölgelerinde görülüyor. Bununla birlikte saçlı derilerde de görmeye alışık olduğumuz konağın kaşlarda görülmesi durumu da bununla alakalı. Her ne kadar ailelerin kendilerini suçlayacakları kadar zararlı bir durum olmasa da bazı küçük önlemler alarak bu hastalıkla hiç karşılaşmamak da mümkün. Ayrıca bu konak oluşumunun tedavi edilmemesi halinde mantar ve enfeksiyon gibi hastalık risklerini arttırdığını da eklemek gerek. Bu sebeple özellikle annelerin, bebeklerinin cildini dikkatle takip etmesi önemli. Ayrıca yine büyük oranda annelerin sağlayabileceği birkaç kurala riayet etmek de konak oluşumunu engelleyebilir. Özellikle bebeklerin uzun süreler 24 derece sıcaklığın üstünde kalmamasını sağlamak konak oluşumunu engellemek için önemli bir kuraldır. Zira halihazırda zaten havasız ve nemli kalmaya meyilli bölgeleri ve sıcağı seven bu hastalık için uzun süre sıcakta beklemek, hastalığın istediği zemini sağlamak demek. Bu nedenle iç ortamlarda bebekleri olabildiğince ferah giydirmek önemli. Saçlı deride konak oluşumu daha sık görüldüğü için ortam yeterince sıcak ise bebeğin kafasında şapka tutmanın gereği yok. Ayrıca nemli ortamları da seven konağı engelleyecek bir diğer tedbir ise bebeği yıkadıktan sonra iyice kurulamak ve vücudun nemli kalmasını engellemek. Yine banyoda konak oluşumu ve tedavisine yönelik uygulanabilecek bir diğer formül ise Minidolin bebeklerde konak önleyici şampuanı tercih etmek.

Peki neden Minidolin bebek şampuanı;

Minidolin bebek şampuanı içerdiği birçok doğal bitki yağı ve doğal özler sayesinde bebeğinizin özellikle saç ve saç derisini güçlendirip, hücre yenilemesini hızlandıracağından konak nedeniyle oluşan leke, dökülme ve kızarıklık benzeri belirtilerin önüne geçecektir.

Not: Bebeklerde konak oluşumu yağbezlerinin düzensiz ve aşırı çalışmasından ortaya çıktığı için kimi zaman deride sarı ve beyaz lekeler oluşabilir. Minidolin bebek şampuanı sayesinde bu tarz izlerin de ortadan kaldırılması mümkün hale gelir.

Ayrıca konak oluşumunu henüz başlamadan da durdurmaya yardımcı olabilecek Gama Lineolik Asit bakımından zengin ve direkt olarak deriyi besleyen Hodan Tohumu Yağı da Minidolin bebe şampuanının konağa karşı çok etkili bir hale getirmiştir. Losyonunda ise, yine saç ve deriyi beslemesiyle ünlü zeytin yağı, argan yağı gibi bitkisel yağların yanında bal özütü (ekstraktı) ile de anti-oksidan ve anti-inflammatuar etkileri sayesinde Minidolin sadece konak değil pişik, isilik, deri iltihabı gibi birçok rahatsızlığın ortaya çıkmasına engel olur. Şayet bu hastalıklar ortaya çıktıktan sonra Minidolin ile tanıştıysanız hem Minidolin bebe şampuanı hem de bebe losyonu sayesinde konak başta olmak üzere bütün deri hastalıklarının tedavisinde kullanabilirsiniz.

Güçlü saçlar ve daha az saç dökülmesi için Minidolin bebe şampuanı

Provitamin b5 destekli bu formül aynı zamanda saçları da besler ve güçlendirir. Bu nedenle saç dökülmesine karşı da oldukça etkili olan Minidolin bebe şampuanının saç dökülme problemi yaşayan bazı yetişkinler tarafından da kullanıldığı bilinmektedir. Minidolin bebek şampuanının bu özelliklerini topluca ele alıp karşılaştırma yaptığını zaman piyasadaki en iyi bebek şampuanı olduğunu kendinizde fark edeceksiniz. Özellikle organik bebek şampuanı olması nedeniyle bebeklerinizi gönül rahatlığıyla yıkayabilirsiniz.

Not:Minidolin bebeklerde konak önleyici şampuan sayesinde konak olumuşumunu takip eden diğer deri hastalıklarına da dolaylı yoldan engel olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Siz de Minidolin Bebek şampuanı ve bebe losyonu kullanarak konak, isilik, pişik deri iltihabı vb. deri hastalıklarına karşı güçlü bir koruma sağlayabilirsiniz.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+6 = ?