logo

Bazı il ve ilçelerde eğitime kar engeli!

Bazı il ve ilçelerde eğitime kar engeli!

Yurt genelini etkisi altına alan elverişsiz hava şartları ve kar yağışı eğitimi de etkiledi. Bazı il ve ilçelerde eğitime bir gün ara verildi.

Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları eğitimi de etkiledi. Yarın Bandırma, Çorlu ve Yalova’da okullarda eğitime bir günlük ara verildi.

BANDIRMA’DA OKULLAR YARIN TATİL
Bandırma İlçe Kaymakamı Tuncay Sonel, gazetecilere yaptığı açıklamada etkili olan kar yağışından dolayı ilçe genelinde yarın okulların bir gün süreyle tatil edildiğini açıkladı. Sonel, kamuda çalışan hamile ve engelli bayanlarında 1 gün idari izinli olduğunu söyledi.

İlçe kaymakamlığı olarak olumsuz hava koşullarıyla mücadele konusunda gerekli tüm tedbirlerin alındığını dile getiren Sonel, “Akşam saatlerinde hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte ana arterlerde buzlanma meydana geldi. Ekiplerimiz bu güzergâhlarda araçları kontrollü olarak yola çıkmalarına izin veriyorlar.” dedi. Sonel, dün ilçede etkili olan yağışlar sonrasında konutları sular altında kalan 3 ailenin başka bir konuta nakledilmesi konusunda çalışma başlattıklarını sözlerine ekledi.

KAR YAĞIŞI ÇORLU’DA DA OKULLARI TATİL ETTİ
Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde etkili olan kar yağışı nedeniyle okullara bir gün ara verildi Çorlu Kaymakamlık sitesinden yapılan yazılı açıklamada, “Olumsuz hava şartları nedeniyle 19 Ocak 2016 Salı günü (1 gün) İlçemizde bulunan tüm ilk ve orta dereceli okullarımızda eğitim ve öğretime ara verilmiştir.” denildi.

YALOVA’DA OKULARA KAR TATİLİ
Yalova Valiliği etkili olan kar ve tipi yüzünden yarın il genelindeki okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi. Valiliğin aldığı bu karar, Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü’nün internet sitesinden duyuruldu.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?