logo


Baysal’dan Ailelere Çağrı

Kozan Dayanışma ve Kalkınmayı Destekleme Derneği (KOZDES) Başkanı Harun Abdullah Baysal, gelecek nesillerin yetiştirilmesinde aileye çok büyük görevler düştüğünü belirterek, “Bilinçli bir gelecek nesil ve güçlü Türkiye için dini maneviyatı, milli maneviyatı ve Atatürk sevgisi tartışılamayan çocuklar yetiştirmede yarışalım” dedi.

Baysal, yaptığı açıklamada, gelecek nesillerin Türkiye’nin temel 3 değeri olan İslamiyet, tarih ve Atatürk sevgisine daha çok sahip çıkmaları ve bu hususta bilgili yetişmeleri gerektiğini vurguladı.

Bu konuda ailelere büyük iş düştüğünü ifade eden Baysal, “Allah korkusu ve sevgisini, peygamberimizin sünnetlerini bilen, yaşayan ve çocuklarına bildiren bir yapıyı koruyarak, bilinçli bir şekilde gelecek nesillerimizi bu doğrultuda şekillendirmemiz dini maneviyatımızı güçlendirecektir. Geçmiş tarihimize baktığımız zaman zaferler kazanmamızın ana sebebi güçlü inancımızdır. İnanmak, maneviyatı güçlü toplumların hem silahı hem de siperidir. Hepimiz bu cennet vatanın geleceğinden mesulüz. Nasıl bizden önceki atalarımızın bugünün şekillenmesinde etkisi varsa, biz de toplumumuz için, ülkemizin geleceği için, bugünden ve yarınından mesulüz’ dedi.

‘Tarihini iyi bilen evlatlar yetiştirmemiz gerekiyor” diyen Baysöl şunları kaydetti:

“Bugüne gelmemizdeki fedakar insanları, başarıları ve yanlışları iyi analiz eden, başarıları örnek alıp, yanlışlardan ders almış olmalıyız. Vatan sevgisi taşıyan, maneviyatı güçlü atalarımızın zorluklarla mücadelesini daha iyi kavramanın, tarihi öğrendikten sonra daha iyi pekişerek artmasını ve milli maneviyatın daha da güçlenmesini sağlayacaktır. Atatürk bir lider, bir komutandır, milli mücadelemizde inancı ile büyük rol almış bir komutan. Atatürk’e duyulan saygı ve sevgi aslında tarihte düşman ile mücadele eden, milletin ve gelecek nesillerin bütünlüğünü korumak için canını feda eden analarımıza, babalarımıza, bacılarımıza ve gardaşlarımıza duyulan sevgi ve saygı ile bütünleşmiştir. Atatürk’e duyulan sevgi ve saygı Cumhuriyete duyulan sevgi ve saygı demektir. Bu üç değeri güçlü olan bir toplum olarak yaşamamız halinde Türkiye’nin gücünü bir düşünün. Haydi güzel ülkemizin güzel anneleri, babaları; en iyi okul sizlersiniz, öğrenelim, öğretelim. Bilinçli bir gelecek nesil ve güçlü Türkiye için dini maneviyatı, milli maneviyatı ve Atatürk sevgisi tartışılamayan çocuklar yetiştirmede yarışalım.’

Etiketler: »

Share