logo


Batman’daki cinayette 4 sanığa ağırlaştırılmış müebbet

Batman'daki cinayette 4 sanığa ağırlaştırılmış müebbet

Batman’da eşinden boşandıktan sonra 2 kuzeninin cinsel istismarına uğradığı iddia edilen Hasret D’nin cesedinin Batman Çayı kenarında bulunmasının ardından açılan davada yargılanan sanıklardan 4’ü ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Batman 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, firari sanık Garip D. dışındaki tutuklu sanıklar Serhıldan D, Özcan D. ve Habip D. ile tutuksuz yargılanan 8 sanık hazır bulundu.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Habip D. ile tutuksuz yargılanan Kamile D, Enver D. ve Yemlihan D. hakkında “töre saiki ile kasten adam öldürmeye azmettirme” suçundan iyi hal indirimi uygulamaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Tutuklu sanık Özcan D, Serhıldan D. ile tutuksuz yargılanan Sema D, Songül D, Mehmet D, Hori D. ve Ramazan D. ise kanıt yetersizliğinden beraat etti.

Mahkeme heyeti firari sanık Garip D’nin dosyasını ayırarak hakkında bulunan yakalama kararının devamına hükmetti.

İddianameden

Batman Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Batman Çayı’nda 17 Aralık 2012’de cesedi bulunan Hasret D’nin 2 kuzeninin cinsel istismarına maruz kaldığı, hamile olduğunun anlaşılması üzerine aile meclisince alınan kararın ardından suda boğularak öldürüldüğüne yer verilmişti.

Etiketler: » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+4 = ?