logo


Başkan Tütüncü Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, lise söyleşileri kapsamında Prof. Dr. Tuğgeneral Cevdet Demirkol-Ayhan Demirkol Kız Teknik ve Meslek Lisesi ile İsmet İnönü Kız Teknik ve Meslek Lisesi’ni ziyaret etti.

Başkan Tütüncü, ziyaretlerde yaptığı konuşmada öğrencilere, “Sizlere güveniyorum. Sizler, Türkiye’nin dinamik, enerjik güçlerisiniz. Gençlerimizi, lise öğrencilerimizi, çocuk gözüyle gören, onların sözlerine, düşüncelerine kulak tıkayanlardan olmadık. Her zaman gençleri, gelecek Türkiye’sinin ana taşıyıcıları olarak gördük” şeklinde seslendi.

Başkan Tütüncü, meslek lisesi öğrencilerinin ‘üniversite sınavında başarılı olamam’ düşüncesini doğru bulmadığını belirterek, “Bir meslek lisesi mezunu olarak Türkiye’nin en iyi Hukuk Fakültesi’ni yüksek bir puanla kazandım. Eğer başarılı olacağınıza inanırsanız, sistemli bir çalışma yöntemini benimserseniz, üniversite giriş sınavında başarılı olursunuz. Yeter ki çalışın” dedi.

Başkan Hakan Tütüncü, öğrencilerin okullarıyla ilgili isteklerini de karşılayacaklarını dile getirirken, konuşmasının ardından öğrencilerle günün anısına ‘selfie’ de çekildi.

Başkan Tütüncü, İsmet İnönü Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin down sendromlu öğrencisi ile işitme engelli öğrencileriyle de yakından ilgilendi.

Okul yöneticileri eğitime verdiği desteklerden ve öğrencileri önemsemesinden dolayı Başkan Tütüncü’ye teşekkür ettiler.

Etiketler: » » » » » »

Share