logo


Başbakan: Taksim’e gelmeyin!

erdoganBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan Sultangazi Belediyesi’nin hizmet binası açılışında konuştu.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları hizmet siyasetinin teyit edildiği tarihtir. Bizde onlar gibi rahatlığı göremezsiniz. Sandıklar kapandığından itibaren çalışan bir partiyiz. Bugün cumartesi bakın çalışıyoruz. Yarın Pazar, çalışıyoruz. Biz milletin görev verdiği sürede çalışan bir partiyiz. 5 yıllık hizmet süresince her anını millet için değerlendirme derdinde olan bir partiyiz. Dışarıdan biri gelse baksa inanın sana ki biz seçimleri kaybetmişiz. Dışarıdan bakan biri herhalde bunlar seçimi kaybetti önümüzdeki seçime hazırlanıyorlar diyecektir.

HALLERİNİ GÖRÜYORSUNUZ

Ankara’da İstanbul’da İzmir’de başka yerlerde muhalefet partileri sorgusuz sualsiz destekleyen ilçelerin halini görüyorsunuz. Çevredeki iller hızla ilerlerken bu ilçeler yerinde sayıyorlar. Bu makamlara hizmet için eser üretmek için geliyoruz, hakkını vermek zorundayız. Herkes bulunduğu makamın hakkını verirse herkes yaptığı işin mesuliyeti içinde olursa hak ve hakkaniyetle bu işleri yaparsa Türkiye bugün olduğu yerden kat kat ileride, yüksekte olacaktır.

EN AZ İKTİDAR KADAR ÇALIŞKAN OLMAK ZORUNDA

Bir ülkede, demokraside muhalefet en az iktidar kadar çalışkan olmaz zorundadır. İktidar gece gündüz çalışırken muhalefet başka gayelerin peyinde gidiyorsa orada sorun var demektir. Biz her meseleyi demokrasi ve hukuku içinde halletme gayreti içindeyken birileri başka gayretin içinde. Muhalefet hukuk, demokrasiyi bir kenarı bırakıyor ya sokaktan ya da terör örgütlerinden medet umuyor. Dünyanın neresinde ana muhalefet partisinin vekilleri sokakla çalışanların eline hara verebilir. Dünyanın neresinde ana muhalefet partisin başındaki kişi gençlere sokağa çıkma polisle çatışma talimatı veriri. Meselelerin sokakta çözülmesi savunan bir genel başkan kendisi, siyaseti inkar eder. Sokaktaki eylemciyi teşvik edeceksen, terör örgütlerini sırtını sıvazlayacak sen orada neden varsın. O makamı da dolduramıyorsun. Gider orada kalması mümkün değil.

MOLOTOF SALLAYANLARLA BİRLİKTE OLUR MU?

Bir milletvekili Molotof sallayanlarla birlikte olur mu. Bir milletvekili avunun içine iki mermi almak suretiyle polisi karalama yoluna gider mi. Bunlarda her numara var. Bunlar siyaset üretebilselerdi gidip Pensilvanya’nın dizinin dibine çökmezlerdi.

17 Aralık öncesi polis zabıtları ele geçti. Şahsım için dönemin Başbakanı ifadesi geçiyor fezlekelerde. Başaramadılar beceremediler ellerine yüzlerine bulaştılar. Pensilvanya’nın paçavraları yayanı organları böyle bir şey demeye başladılar. Belgeler elimizde ne yok. Kimler hakkın ne tür dinlemeler yaptınız var. Merhum Erbakan’dan tutun da bir sürü isim var.
Millet ile kavga etmenin. Milletin oyları ile iktidara gelen bir iktidarla kavga etmenin bedeline ağır ödediler. Gündemi değiştirmeye çalışıyorlar ama değiştiremeyecekler. Bizde hukuk içinde demokrasi içinde bu darbe girişiminin hesabını sormaya devam edeceğiz. Kademe kademe bu ihanetin hesabını soracak.

ARTİST BURADA

Milletimiz 30 Mart’ta hesabı sordu biz adli soruşturmalara gereken desteği veriyoruz. Okullar açılırken bu paralel yapının çocukları kandıran yapılarını boşaltacak bunları kaynakları da tükenecek. Sakın ha bunları okullarına çocuklarınızı göndermeyin. Gönderin devletin okullarına, biz o kolejlerde okumadık. Yavrularımız aynı şekilde okudular. Bunlar buraları kendileri için sömürü kaynağı olarak görüyorlar. Şahsımla alakala bir film hazırlığı içine girmişler. Yurt dışında plato hazırlıyorlar. Artist bulamıyorlar. Artist burada. Ne sağa sola gidiyorsunuz ya. Aslı buruda benzeri de içinizde o zaman. Ailemize varıncaya kadar her türlü adımı atıyorlar. Dertleri şu cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde acaba Ak Parti’nin çıkaracağı adayı nasıl zedeleriz. Dün ana muhalefet ile yavru muhalefet bir arya gelmiş. İlkeleri konuşmuşlar isim değil. 30 Mart’ta çatı uçtu orada da bir oldunuz beraber oldunuz, ikiniz bir araya gelseniz yüzde 45 edemezsiniz. 40 çürük yumurtadan bir sağlam yumurta çıkmaz.

BU PARALAR FİTNEYE GİTTİ

Esnafımız, işçimiz, bunlara himmet adı altında ne paralar verdi. Bu paralar fitneye gitti yana takiye buralara gitti. Ama artık milletim hesabını soracak. Adeta haraca bağladılar benim vatandaşımı. Milletim bunların tehdidine eyvallah etmiyor. Bunların nasıl bir şantaj çetesi olduğu dünyanın her yerinde ortaya çıktı. Bak ana muhalefetin başı dünyada yalanı bu kadar başarılı söyleyen bir ikinci kişi bulamazsınız. Bu kadar başarılı. Bu Kılıçdaroğlu’ndan çok para kazandım, epey bir birikti. İnşallah Ramazan geliyor bunları değerlendiririz. Bunlar yavaş yavaş gözümüzün önünde rezil olup eriyip kaybolup gidecekler. 30 Mart ile birlikte demokrasimiz güç kazandı, Türkiye’nin önündeki birçok engel aşıldı. Enerjimizi kaynaklarımı Türkiye’nin aydınlık geleceği için harcayacağız.

TAKSİM’E GELMEYİN A’DAN Z’YE…

Tüm halkıma sesleniyorum. Burada Taksim’i anıtlaştırma konusunda attığımız ve anlatacağımız adamları engelleme yöntemi vardır. Paralel yargı da bunlarla birlikte hareket ediyor. Eğer buraya gelme gibi bir durama gelirseniz kusura bakmayın güvenlik güçleri kesin talimat almıştır gereği neyse a’dan z’ye yapılacaktır. Geçen Gezi olaylarında olduğu gibi oralara gelemeyeceksiniz. Yasalara uymak zorundasınız uymuyorsan devlet güvenlik için gereğini yapacaktır. İsteğim yerde istediğim gibi yaparım yok burası yol geçen hanı değil. Normal hayatın akışı devam edecek sen de gelip hakkını kullanacaksın. Bugün dünya. Biliyorsunuz tütün noktasında hassasiyetlerimiz var. Onun için bugün tütünsüz bir gün yani sigara içmeyeceğimiz bir gün. Diyorum ki gelin şu sigaralara sigara paketlerine son noktayı koyalım oraya harcadığınız para evinizde çoluğunuza çocuğunuza gitsin. Hem sağlığınıza ve kesenize zarar


Share