logo


Başbakan Erdoğan’dan önemli açıklamalar!

erdogan-640x360Türkiye Uzlaşı ve Toplumsal Kalkınma Vakfı’nın düzenlediği Muharrem ayı iftarında Başbakan Erdoğan katılıyor. Erdoğan, “Bir torunum olacak, adı Ali olacak” dedi.

İşte Başbakanın konuşmasından satırbaşları…
-Kim ki Hz. Hasan ve Hüseyin’in vefatından tefrika üretiyorsa Ehli Beyti anlamamıştır. Hz Hüseyin’in direnişi 1374 yıl boyunca bu topraklarda hak mücadelesinin destanı olmuştur.

-Hz. Hasan Ve Hz. Hüseyin tıpkı babaları gibi hayatları boyunca vahdet mücadelesi verdiler.
-Hz. Hüseyin hepimizin şehidi, hepimizin mazlumu hepimizin kahramanıdır. Benim en büyük kayınbiraderim Hüseyin’dir. Şimdi bir torunum geliyor, adı Ali olacak.
-Kerbela olayından kimse ayrılık bahanesi çıkarmasın.
-Birileri üzerlerine bomba yerleştirip, Müslümanların camilerine gidip o bombayı patlatıyor, ister Sunnilerin ister Şıilerin olsun, ibadet eden insanları katletmek meşru görülebilir mi, onaylanabilir mi?
-Biz yeni kerbelalar görmek istemiyoruz.
-Hz peygamber de kardeşi mesafesindeki Hz. Ali de bize şunu öğretti; Can kutsaldır, can azizdir. Kim bir cana kastederse bütün bir aleme kasteder.
-Masumlara kastetmek alçakça bir cinayettir.
-Masum insanının canına kasteden Yezidi sevindirmiştir.
-Kerbela tarihimizdeki en acı derstir. Zulme direniş dersidir.
-Bizler İstiklal savaşını birlikte verdik. Cumhuriyetimiz bir inancın, kökenin egemenliği için inşa edilmiş değildir. Bu ülkede yaşayan bireylerin ortak değerleri üzerine inşa edilmiştir.
-Biz birbirimizle başkalarının değil kendi dilimizle muhabbet edebilecek, aynı yolun yolcusu, aynı kıblenin sahipleriyiz. Her ne meselemiz varsa ortak göreceğiz, birlikte çözeceğiz. Aramıza bizden olmayanların girmesini kabul etmeyeceğiz. Ayrıştırıcı siyasetin dilinden konuşmayacağız.
-Terör örgütlerinin, kimi çevrelerin hatta ülkelerin ortaya çıkardığı tüm tuzaklar 76 milyonun duasıyla bozuldu. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

2+2 = ?