logo


Başbakan Erdoğan: ‘Evlatlarıma helal lokma yedirmedim’

erdogan-eskisehir-640x360Başbakan Erdoğan, Eskişehir’de AK Parti mitinginde vatandaşlara hitap etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, düzenlenen mitingde konuştu.

Gülen Cemaati ve muhalefete yönelik eleştirilerde bulunan Başbakan Erdoğan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e yüklendi.

Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

“Bu CHP’nin, MHP’nin başkanları buraya kaç kere geldiler? Yapacakları açılış olursa gelecekler. Siz oyunuzu hizmete mi vereceksiniz? Karıştırmayın, o örgüt. Hizmet deyince, Pensilvanya’yla karıştırmayın. Bu hak için verilen hizmeti söylüyorum. Halk için verilen hizmeti söylüyorum, bunları aman karıştırmayın.

‘YORULMUŞ, BİTMİŞ’

CHP’li Belediye Başkanı artık yorulmuş, bitmiş, yaşı 70’i aşmış. Bundan sonra ne yapacak? Belgelerle konuşacağız. Demokrasinin şehrine yakışmıyor, tanıyın bunları. AK Parti mitinglerinde montaj diyorlar, montaj sizin işiniz. Montajı en iyi siz bilirsiniz ey paralel yapı.

30 Mart aynı zamanda Menderes’in de Hasan Polatkan’ın da Fatin Rüştü Zorlu’nun da bugün on yıllardan sonra hesabını sorma günüdür, onun için önemsiyorum.

‘ANAYASA SUÇU İŞLİYORUSUN’

Kılıçdaroğlu paralel yapıyla beraber yürüyor. Meclis’te anayasa suçu işliyorsun, meydanlarda nasıl dinletiyorsun?

‘ANNECİĞİMİ AĞZINA DOLAYACAK KALİTE DEĞİLSİN’

Bak Kılıçdaroğlu, sen merhum anneciğimi ağzına dolayacak bir kalitede değilsin. Senin karakterin, senin cibilliyetinin ne kadar bozuk olduğunu bu ifadeler ortaya koyuyor. Rahşan Affı olmasan sen de çeride olacaksın. O kasetler olmazsa sen bugün yoktun.

‘ÇAKMA KEMAL’

Sandıktan çıkamayacağını anlayan CHP, iftiralarla üzerimize geliyor. MHP aynı şekilde. Ben, bir yıl kadar önce ‘Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’nin ismini artık anmayacağım’ demiştim. Fakat son ahlaki olmayan iftiralarından sonra artık bu iş dayanılmaz hale geldi. Şimdi bunlara, başta çakma Kemal olmak üzere gereğini yapacağım. Niye, çünkü hep elele verdiler şimdi. Bugün attıkları iftiralar yenilir yutulur değil.

23 gün gece gündüz demeden çalışmaya var mıyız? Demokrasi düşmanlarına bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz.

‘CEMAAT DEĞİL, SİYASİ ÖRGÜT’

Pensilvanya’daki sözüm ona ‘kainat imamı’yla CHP aynı saftalar. Şu duruma bak. Artık buna ben dini cemaat değil, siyasi örgüt diyorum. Ülkemizin huzuru, refahını, ulusal güvenliğimizi tehdit etmeye çalışıyor.

Ne yaparlarsa yapsınlar; bunları inlerinden çıkaracağız. Bu Türkiye’nin yürüyüşüdür.

‘UTANMADAN KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLAYACAK’

Yarın CHP Genel Başkanı çıkacak, utanmadan, sıkılmadan Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayacak. Benim merhum anneme, anneciğime dil uzatacak, ondan sonra da çıkacak utanmadan sıkılmadan, yüzü kızarmadan, kızaracak yüzü yok zaten o ayrı mesele, Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayacak, yazıklar olsun.

CHP Genel Başkanı’nın bir bayrak yarası var, bir kuyruk acısı var. Hakkari’de birileriyle anlaştı. Bir tane bile Türk bayrağı açmadı.

‘SEN NE İŞ YAPARSIN?’

Buranın büyükşehir belediyesi sen ne iş yaparsın? Ana arterlerde senin çalışman yok mu? Bunun bir şey yaptığı yok. Ana arterler çöpten geçilmiyor, sokak araları ilçe belediyeleridir. Laf üretmiyoruz, iş üretiyoruz iş. Büyük medeniyet yolunda üç başlığımız var: insan, demokrasi, şehir. Bu üç başlığı gerçekleştireceğiz.

Devletin içinde paralel devlete izin vermeyeceğiz. Paralel yapı evlerinde,yurtlarında Tayyip Erdoğan’a beddua seansları düzenliyor.Bumerang gibi kendilerini vuracak inşallah.

‘BİLDİRİYİ KENDİSİ BASIP DAĞITTI’

Başbakan Erdoğan, konuşması sırasında Yılmaz Büyükerşen’in 27 Mayıs’ta bildiri dağıttığını ifade etti.

Kürsüden Yılmaz Büyükerşen’in kitabını gösteren Erdoğan, “CHP’nin genel başkanı, genel başkan yardımcısının yalanladığı o bildiriyi belediye başkanı zat kendi matbaasında basmıştır. Bunların birbirlerinden haberi yok. 27 Mayıs’ta gazeteciydi, darbecilerle işbirliği içindeydi. Kendileri bildiriyi bastı ve dağıttı. Kitabını söyledim diye sakın satın almayın” dedi.

‘Evlatlarıma helal lokma yedirmediğim halde’

Seçim mitingleri kapsamında Eskişehir’de halka seslenen Başbakan Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirirken ilginç bir dil sürçmesi yaşadı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tekirdağ mitinginde Erdoğan’ı eleştirirken yanlışlıkla Erdoğan’ın annesinin de yolsuzluğa bulaştığını söyleyip, hatasını anladığında özür dilemesini eleştiren Erdoğan, çocukları hakkındaki eleştirilere cevap verdi.

Bu sırada dili sürçen ve ‘haram’ yerine ‘helal’ kelimesini kullanan Erdoğan “Sen, benim evlatlarıma helal lokma yedirmediğim halde, evlatlarıma da haramdan bahsedecek kalitede de değilsin” dedi.

Etiketler:

Share